Akasya Asıltürkmen'in düğün tarihi belli oldu

Akasya Asıltürkmen, Serdar Özerman ile dünya evine girecek.


Serdar Özer man ile evleneceğini geçen yıl Instagram’da paylaştığı tektaşlı fotoğrafıyla duyuran Akasya Asıltürkmen ’in düğün tarihi belli oldu.

Çift 17 Temmuz’da nikah masasına oturacak. Düğünün İstanbul’da yapılacağı ve çiftin abartılı bir tören istemediği öğrenildi.

AKASYA ASILTÜRKMEN KİMDİR?

Akasya Asıltürkmen, 14 Nisan 1977 tarihinde İstanbul'da ailesinin ikinci çocuğu olarak doğmuştur. Anne babası boşanmıştır. Kadıköy Kız Lisesi'nde okurken meslek lisesine geçti. Çalıştığı grafik ajansında radyodan Ali Poyrazoğlu 'nun kurs açtığı anonsunu duydu ve gitti.

Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nun açtığı kursa katılarak tiyatroculuğa başladı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Semaver Kumpanya ve İstanbul Devlet Tiyatrosu gibi tiyatrolarda çalıştı.

1996 yılında yönetmenliğini ve senaristliğini Mustafa Altıoklar 'ın yaptığı ve Ege Aydan , Okan Bayülgen , Beatriz Rico , Savaş Ay, Zuhal Olcay , Haluk Bilginer , Burak Sergen , Tuncel Kurtiz 'in oynadığı 'İstanbul Kanatlarımın Altında' sinema filminde rol alarak sinemaya başladı.

Akasya Asıltürkmen, 2004 yılında ağır bir trafik kazası geçirdi.

Tiyatro, sinema ve dizi çalışmalarının yanı sıra dublaj çalışmaları da yapmaktadır. 2012 yılında dil öğrenmek için Güney Afrika Cumhuriyeti'nin üç başkentinden biri olan Cape Town'a bir yıllığına gitti.

2011 yılında Neil Simon 'ın yazdığı 'Aşk Kokusu' adlı tiyatro oyununda Cemal Hünal ile birlikte iki perdelik bir romantik komediyi sergiledi.