Aksiyon meraklılarına kötü haber!

Hızlı ve Öfkeli serisi yapımcılarından hayranlarını üzecek haber geldi.


İlk gösterime girdiği 2001 yılında çok sevilen ve zamanla aksiyon sinemasının büyük serilerinden birine dönüşen Fast & Furious'un önümüzdeki yıllarda vizyona girecek 10. ve 11. filmlerinin ardından sona ereceği açıklandı.

Halihazırda post-produksiyon çalışmaları süren 9. filmin 28 Mayıs 2021 tarihinde vizyona gimesi bekleniyor. Filmin kemikleşmiş kadrosunda Van Diesel, Charlize Theron , Michelle RodriguezNathalie Emmanuel gibi isimler yer alırken, ekibe John Cena da dahil oldu.

Serinin sekizinci filminde yer alan Jason Statham ile Dwayne Johnson , geçtiğimiz yıl vizyona giren spin-off filmi Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw için ana kadrodan ayrılmışlardı. İkili serinin dokuzuncu filminde yer almıyor. Bu ayrılığa, serinin başrol oyuncusu Van Diesel ile Dwayne Johnson’ın aralarının açılmasının sebep olduğu biliniyor. Johnson ve Statham’ın son iki filmde yer alıp almayacağı ise merak konusu. Çünkü her iki filmde de Van Diesel başrolde yerini alacak. Beşinci filmde seriye dâhil olan Dwayne Johnson’ın olmadan filmin nasıl bir performans göstereceği ise merak konusu.

Serinin üçüncü filminde yönetmen koltuğuna oturan Justin Lin , art arda dört film yönetmişti. Sonrasında koltuğunu James Wan 'a bırakan Lin, dokuzuncu filmle birlikte tekrar seriye geri döndü. 2 Nisan 2022 tarihinde vizyona gelmesi planlanan 10. ve vizyon tarihi henüz belirsizliğini koruyan 11. filmin yönetmen koltuğunda yine Justin Lin oturuyor olacak.