Aladdin'den yeni afişler geldi!

Will Smith ve Mena Massoud başrollü Aladdin'den karakter posterleri geldi.


Başrollere Mena Massoud , Naomi Scott ve sevimli aktör Will Smith 'i yerleştiren Disney uyarlaması 'Aladdin'den karakter posterleri paylaşıldı.

Bu bahar sonunda vizyona girecek olan Aladdin'de; Aladdin, Jasmine, Genie ve Jafar karakterlerinin posterleri meraklılarının beğenisine sunuldu.

Aladdin masalının çok beğenilen daha önceki animasyon uyarlamasında, Genie karakterini Robin Williams canlandırmıştı. Disney'in vizyona girecek yeni uyarlamasında ise Genie karakterini Will Smith canlandırıyor. Öncelikle siyahi olarak karşımıza çıkan Genie'nin bir süre sonra mavi rengine dönüştürülmesiyle tartışma yaratılmıştı. Aladdin'in yönetmen koltuğuna Guy Ritchie otururken Aladdin karakterine Mena Massoud, sevgilisi Jasmine'e ise Naomi Scott hayat veriyor. Filmin oyuncu kadrosunda Genie rolüyle usta oyuncu Will Smith'i, Jafar rolüyle Marwan Kenzari 'yi, Sultan rolüyle Navid Negahban 'ı, Dalia rolüyle Nasim Pedrad 'ı, Prens Anders rolüyle Billy Magnussen 'i, Hakim rolüyle ise Numan Acar 'ı izleyebilirsiniz.

Filmin konusu ise şöyle: Aladdin, zamanını Agrabah şehrinde pazardan yiyecek çalarak geçiren fakir bir gençtir. Gecelerini, şehrin farklı bölgelerinde uyuyarak geçirirken, gündüzlerini ise hırsızlığa ayırmaktadır. Ancak yaşam tarzına rağmen aslında Aladdin'in altın gibi bir kalbi vardır. Onun macerası, tuhaf babası tarafından zorla evlendirilmeye çalışılan bir genç kızla tanıştığı zaman başlar. Bu genç kız aslında ülkenin sultanının kızı olan Prenses Jasmine'dir. Aladdin'in şansı, Harikalar Mağarası'ndan sihirli bir lamba aldığında aniden değişir. Bilmeden aldığı bu lambada, eğlenceye düşkün, neşeli ve 3 dileğini gerçekleştirme şansına sahip olan bir cin vardır. Aladdin'in lambanın cini sayesinde sevdiği kıza ulaşmaya çalışırken bilmediği şey ise Sultan'ın danışmanı Jafar'ın hem Aladdin hem de lamba için kendi planları olduğudur... Ayrıca filmin yapımcısı Dan Lin, daha önce yaptığı açıklamasında Jasmine karakteri üzerinde değişikliklerin yapıldığını ve daha özgür bir kadına dönüştürüldüğünü belirtmişti.

Disney'in yeni Aladdin uyarlaması 24 Mayıs 2019 tarihinde Türk sinemaseverlerle buluşacak.