Alaycı Kuş: Bölüm 2'den nihayet bir görsel geldi

Filmin fanları bir nebze olsun merak giderecek.


Açlık Oyunları’nın ikinci bölümü olan Alaycı Kuş – Bölüm 2‘den ilk görsel filmin başrol oyuncusu Jennifer Lawrence tarafından paylaşıldı. Katniss karakterini canlandıran Lawrence, görseli kendi instagram sayfasından yayınladı.

Francis Lawrence tarafından yönetilen, Peter Craig ve Danny Strong  tarafından senaryoya aktarılan The Hunger Games: Mockingjay – Part 2‘nun oyuncuları arasında Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson , Liam Hemsworth , Woody Harrelson , Elizabeth Banks , Philip Seymour Hoffman , Jeffrey Wright , Willow Shields , Sam Claflin , Jena Malone , Julianne Moore , Mahershala Ali , Natalie Dormer , Wes Chatham , Elden Henson , Evan Ross , Stanley Tucci ve Donald Sutherland yer almakta.

Katniss Everdeen, uzaklardaki kasabasının yıkıma uğradığını öğrendiği an durumu görmek için evine geri döner. 'Açlık oyunlarını' kazananların kaldıkları yer hariç tüm kasaba otorite tarafından yerle bir edilmiş, bu felaket ortamında görebildiği tek canlı şey ise kedi Buttercup olmuştur. Katniss, Buttercup'ı da alıp 13. Bölge'ye gider. 13. Bölge'nin yöre halkı yeraltında gizlenerek yaşamakta, hükümet tarafından kullanılan nükleer silahların yıkıcı etkilerinden korunmaya çalışmaktadır. Katniss'in Devrim kampanyalarını güçlendirmesinin önündeki tek engel hükümet tarafından hile amaçlı tutulan Peeta'dır...

Filmin gösterim tarihi 20 Kasım 2015 olarak görünüyor.