Ali Atay 'Osman Sekiz'de!

Ali Atay, Ezel Akay'ın yeni filmi Osman Sekiz'in kadrosuna dahil oldu.


Sevilen oyuncu Ali Atay, Ezel Akay 'ın yeni filmi Osman Sekiz'in kadrosuna dahil oldu. Uzun bir aradan sonra kamera arkasına geçen Ezel Akay, sinemadan ayrı geçirdiği yılların acısını çıkarırcasına bir yıl içerisinde iki filmle setlere dönüş yaptı. Akay, mart ayında vizyona girmesi beklenen Haluk Bilginer ve Demet Akbağ 'lı 9 Kere Leyla filminin ardından Osman Sekiz filmi için de çalışmalara başladı.

Yapımcılığını Muhteşem Üçlü filminin yapımcısı Ömer Kaya ’nın, senaryosunu oyuncu Kemal Uçar ’ın yazdığı “Osman Sekiz” filminin başrol oyuncuları da belli olmaya başladı. Filmin başrollerinde; Ayla, Türk İşi Dondurma, Nuh Tepesi, Leyla ile Mecnun gibi yapımlarda rol alan ve Cinayet Süsü, Ölümlü Dünya ve Limonata gibi yapımlara imza atan sevilen isim Ali Atay; Türkan, Göl Zamanı, Kendine İyi Bak ve Ali'nin Sekiz Günü gibi yapımlarla tanınan ve sevilen Begüm Birgören yer alıyor. Aynı zamanda filmin senaryosunu da kaleme alan Kemal Uçar da oyuncu kadrosunda yer alacak.

Fantastik romantik komedi türündeki filmin çekimlerinin önümüzdeki ay başlaması planlanıyor. Filmin ön hazırlık süreci devam ediyor. Filmde kullanılacak kostümler ve mekan çalışmaları en ince detaya kadar özenle hazırlanıyor.

Filmin yapımcısı Ömer Kaya yaptığı açıklamada proje için yoğun çalıştıklarını belirterek, 'Proje üzerinde yoğun ve en ince detaya kadar özenle çalışıyoruz. Hazırlık sürecimiz devam ediyor. Mekan ve kostümler konusunda çok dikkatli çalışıyoruz. En ufak bir hataya sebebiyet vermemek için hazırlık sürecini uzun tutuyoruz.” dedi.