Altın Aslan'da erteleme yok!

Venedik Film Festivali'nin planlandığı tarihte yapılacağı açıklandı.


Koronavirüs salgını nedeniyle sinema filmleri ve festivaller hakkında erteleme haberleri gelmeye devam ederken Venedik Film Festivali organizatörlerinden güzel bir haber geldi. Söz konusu habere göre bu yıl 77'ncisi düzenlenecek Venedik Uluslararası Film Festivali'nin planlandığı tarihte düzenleneceği açıklandı.

Açıklamayı yapan Bölge valisi Luca Zaia yakın zamanda yaptığı açıklamada Venedik Film Festivali'nin bu sonbaharda, planlandığı gibi düzenleneceğini söyledi ve dünyanın en uzun süredir devam eden film festivalinin 2-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleşeceğini de sözlerine ekledi. Zaia, geçtiğimiz pazar günü yaptığı açıklamada film festivalinin düzenleneceğiniz ancak bu yıla mahsus olmak üzere festivalde daha az filmin yer alacağını belirtti.

Festival yönetiminden henüz resmi bir açıklama olmasa da, Luca Zaia’nın festival organizasyonu direktörü olarak da görev yapıyor olması, yakın zamanda resmi açıklamanın bu yönde olacağı konusunda söylentileri beraberinde getirdi.

Jüri başkanı Cate Blanchett

Hatırlanacağı üzere bu yıl 77. kez gerçekleştirilecek olan Venedik Film Festivali'nin jüri başkanlığını kimin üstleneceği geçtiğimiz ocak resmi olarak açıklanmıştı. Yapılan açıklamaya göre sevilen oyuncu Cate Blanchett, 77. Venedik Film Festivali'nin filmlerini değerlendiren jürinin başında bulunacak ve Altın Aslan ödüllerinin kimlere verileceğini seçecek.