Altın Ayı ödüllü Taksi Tahran 26 Haziran'da sinemalarda

Panahi'nin Altın Ayı ödüllü filmi vizyon için gün sayıyor.Panahi’den yine sıra dışı bir film, Taksi Tahran 65.Berlin Film Festivalinde altın ayı ödülünü aldı!

Jafar Panahi 2015’de yapılan 65.Uluslararası Berlin Film Festivalinde kendisine karşı uygulanan tüm kısıtlamalara rağmen yeni sıradışı filmi olan Taksi Tahran ile Golden Berlin Bear ödülünü kazanmış ve Fipresci ödülü yarışmasında En İyi Film ödülünü alarak Taksi Tahran filmini daha unutulmaz kılmış ve kendi yönetmenliğini bir kez daha kanıtlamıştır. Yönetmen Jafar Panahi bu film sarı bir taksinin sürücü koltuğuna oturarak Tahran sokaklarında müşteri arıyor. 

Sarı bir taksi Tahran’ın renkli ve coşkun sokakların ’da ilerliyor. Birbirine çok zıt olan yolcular taksiye biniyor. Her biri samimi bir şekilde kendi düşüncelerini ifade ederken şoför aynı zamanda da yönetmenden başkası olmayan Jafar Panahi tarafından röportaj yapılıyor. Kamerasını arabanın ön panosuna yerleştirmiş yönetmen mobil film stüdyosu ile İran’ın ruhunu bu komik ve dramatik yolculuk ile yakalıyor.