Altın Koza'lı Filmler Hollywood'da

Kısa filmler sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.Uluslararası  Hollywood  Öğrenci Filmleri Festivali özel gösteriminde bu yıl Altın  KozaFilm Festivali'nde ödül alan kısa filmler sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

Eylül ayında   21. Uluslararası  Adana  Altın  Koza  Film Festivali kapsamında yapılan  Öğrenci Filmleri Yarışması'nda ödüle layık görülen 5  film  Hollywood'da sinemaseverlerle buluştu.

Beverly Garland Sinema'daki gösterimde, Tatmin (Mahmut Telci) , Benden Önce (Mehmet Emre  Gül) , O2 (Naci Anıl  Konya) ,  Salkım Söğüt  (Ethem  Onur Bilgiç) ve Heykel A.Ş (Tuna Tetik) filmleri izleyicilerin beğenisini kazandı.

Sinema kariyerinin henüz başında olan genç Türk sanatçıların dünya sinemasının merkezi  Hollywood'da temsil edilmesine vesile olan Sanat Yönetmeni Nalan Kumlalı Atahan, festivale ilişkin yaptığı değerlendirmede, Türk filmlerinin festival kapsamında gösteriminin bundan böyle de devam edeceğini söyledi.

'Festivalde bu sene ilk defa Altın  Koza'da öğrenci filmleri yarışmasında ödül almış kısa metrajlı filmlerin özel gösterime girmiş olması çok sevindirici' ifadesini kullanan Atahan, şunları kaydetti:

'Festivalin Kurucu Başkanı Robin Saban'ın nezaket gösterip önerimize sıcak bakması sonucu böyle bir fırsat elde ettik. Türk filmleri bundan böyle önümüzdeki yıllarda da Amerikalı izleyiciyle buluşacak. Kısa metrajlı filmleri, finans ve teknik açıdan zorlansa da  sanatsal açıdan geleceğin yapımcıları ve film tarzı hakkında önceden bize ipuçları vermesi açısından değerli görüyorum ve bilhassa bu niteliğiyle desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Altın  Koza  Yönetim Kurulu'na ve yapımcı tüm kardeşlerime bu vesileyle tekrar teşekkür etmek isterim.'

On beş farklı ülkeden 63 filmin yarıştığı 12. Uluslararası  Hollywood  Öğrenci Filmleri Festivali'nde, 'ISFFH Hayat Boyu Başarı'  ödülü bu yıl,40 yılı aşan sanat kariyeriyle Amerikalı aktör  Jeff Doucette'ye verildi.