Altın Küre bu yıl siyaha bürünecek!

Taciz skandallarını protesto için 75. Altın Küre’de aktörler de siyah giyinecek!


Tüm aktrisler, 75. Altın Küre ödül töreninde siyah giyinerek Hollywood taciz skandalını protesto etme kararı almıştı. Şimdi ise bu protestoya Hollywood aktörleri de katılma kararı aldı.

2017 yılı sona eriyorken bu yıla damga vuran en büyük olay şüphesiz ki Hollywood’da ortaya çıkan taciz olaylarıydı. Weinstein Company’nin başındaki isim Harvey Weinstein ile başlayan olay ardı ardına gelen itiraflarla büyüdü. Kevin Spacey , Dustin Hoffman , Louis C.K. , Sylvester Stallone , Andrew Kreisberg , Brett Ratner ve Jeffrey Tambor gibi ünlü isimlerin de yer aldığı liste giderek uzamaya ve büyümeye devam etti. Geçtiğimiz günlerde ise Hollywood’un ünlü aktrisleri bu skandalı protesto etmek için 75. Altın Küre’ye siyah giyinerek katılma kararı almıştı. Hollywood oyuncularının stilisti Ilaria Urbinati , Instagram hesabında yaptığı bir paylaşımla bu protestoya erkek oyuncuların da katılacağını söyledi. Urbinati’nin çalıştığı isimlerden biri olan oyuncu Dwayne ‘The Rock’ Johnson ise bu açıklamayı onayladı.

Cinsiyet eşitsizliğine hayır!

Urbinati yaptığı paylaşımda ise şunları söyledi: “Herkes sormaya devam ediyor… EVET, erkekler de Altın Küre’de toplumsal cinsiyet eşitsizliğini protesto etmek için tamamen siyah giyecek olan kadınlarla dayanışma içinde olacak. En azından benim çalıştığım erkek oyuncular için bunu söyleyebilirim. Böyle bir zamanda bu dayanışmaya katılmamayı seçmek de çok doğru değil… sadece söylüyorum.”

Urbinati’nin çalıştığı oyuncular arasında olan Dwayne ‘The Rock’ Johnson ise yapılan bu açıklamayı ‘Evet katılacağız.’ şeklinde onayladı. Urbinati’nin çalıştığı bir diğer ünlü oyuncular arasında ise Tom Hiddleston , Garrett Hedlund ve Armie Hammer da var. Urbinati’nin yaptığı bu açıklama sonrası The Rock dışındaki diğer oyuncular da katılıp katılmayacağı henüz belli değil.