Angelina Jolie, hedeflerin odağında!

Angelina Jolie'nin yaptığı deney büyük tepki topladı.Dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie , yeni filmi için çocuk oyuncu seçimi yaparken fakir çocuklar üzerinden deney yaptı. Onun bu deneyi 'Çok zalimce' olarak yorumlandı.

Angelina Jolie, yeni filmi 'First They Killed My Father: A Daughther of Cambodia Remembers'ın çocuk oyuncularını seçerken kullandığı 'psikolojik oyun' nedeniyle eleştiri bombardımanına tutuldu. Fakir çocuklardan seçtiği deney ile 'Zalim Angelina' olarak adlandırıldı.

'İğrenç' ve 'Zalim' yakıştırması

Son dönemde kocası Brad Pitt 'le boşanmaları ve çocuklarının velayeti konusundaki anlaşmazlıklar nedeniyle gündeme gelen Jolie bu kez bambaşka bir sebeple konuşuluyor. Üstelik de çok sayıda kişi tarafından 'iğrenç' ve 'zalim' diye nitelendiriliyor. Bunun nedeni ise yönetmenliğini üstlendiği ve Kamboçya'da Kızıl Khmerler dönemini anlatan 'First They Killed My Father: A Daughther of Cambodia Remembers' adlı filmin çekimleri sırasında yaşananlar. Bir başka deyişle filmin ana karakterini canlandıran çocuk oyuncunun seçiminde izlediği yöntem.

Parayı geri almak için zorladı

Seçmeler sırasında belirlenen küçük adaylar ilginç bir teste tabi tutuldu. Çocuğun da bulunduğu bir odada bir masanın üzerine bir miktar para konuldu. Çocuğun o parayı almasına izin verildi. Sonra da çocuk o parayı geri vermesi için zorlandı. Jolie, filminin ana çocuk karakterini oynayan Srey Moch'u bu yöntemle seçtiğini ve küçük kızın tepkilerinden çok etkilendiğini söyledi. Angelina Jolie 'Srey'e parayı almak istemesinin sebebi soruldu. Küçük çocuk da büyükbabasının öldüğünü ve ona güzel bir cenaze töreni düzenlemek için yeterli paraları olmadığını söyledi.' diye anlattı. Jolie küçük kızın davranışlarında kendisini etkileyenin ne olduğunu da şöyle anlatı. 'Paraya çok, çok uzun süre bakan tek çocuk Srey oldu. Parayı geri vermesi için zorlandığında da aşırı şekilde duygusallaştı. Ona neden bu paraya ihtiyacı olduğunu sorduğumuzda da büyükbabasının öldüğünü ve ona güzel bir cenaze töreni düzenlemek için yeterli paraları olmadığını söyledi.' diye konuştu.

Fakir çocuklara kötü tavır

Büyük çocuğu Maddox'u da Kamboçya'dan evlat edinen Angelina Jolie, çocuk oyuncu seçiminde uyguladığı bu yöntem yüzünden 'Zalim' diye nitelendirildi. Sosyal medyada yorum yazan kullanıcılar 'İnsan sevgisiyle dolu Angelina fakir çocuklara para verip sonra da zorla geri almaya çalıştı ve onların tepkilerini inceleyerek filmine oyuncu seçti.' yorumunu yaptı. Bazı kullanıcılar da 'Angelina Jolie çılgının teki. Fakir çocuklarla ne kadar zalim bir oyun oynadı.' yorumunu yaptı. Jolie, First The Killed My Father: A Daughther of Cambodia Remembers adlı filmde Kamboçya'nın tarihindeki en zorlu dönemeçlerden biri olan Kızıl Khmerler rejimini beyazperdeye taşıyor.