Annihilation'dan yeni fragman geldi

Natalie Portman’lı Annihilation’dan Türkçe altyazılı fragman yayınlandı.


Ex Machina’yla tanıdığımız Alex Garland ’ın yönetmenliğini üstlendiği Natalie Portman ’lı Annihilation’dan Türkçe altyazılı fragman yayınlandı.

28 Days Later ve Never Let Me Go gibi filmlerin senaryosunu yazdıktan sonra senarist ve yönetmenliğini üstlendiği 2014 yapımı ilk uzun metrajı Ex-Machina ile büyük ses getiren Alex Garland, bu yıl yeni filmiyle geri dönmeye hazırlanıyor.

Jeff VanderMeer‘in Southern Reach Üçlemesi’nden uyarlanan Annihilation, kadrosunda barındırdığı Natalie Portman, Oscar Isaac , Jennifer Jason Leigh , Gina Rodriguez , Tessa Thompson ve Tuva Novotny gibi isimlerle dikkat çekiyor. Senaryosunu da Garland’ın kendisinin yazdığı filmden Türkçe altyazılı fragman da nihayet yayınlandı.

Amerika’da yarın vizyona girecek olan Annihilation, ilk gösterimlerinin ardından oldukça olumlu eleştiriler almıştı. Ancak film; Amerika, Kanada ve Çin dışında sinemalarda yer almayacak. Bunun nedeni yapımcı şirket Paramount'un izlediği alışılagelmedik şirket politikası. Gelen söylentilere göre filmin genel seyirci için fazla entellektüel kalacağını yaptığı pazar araştırmasının sonucunda tespit eden yapımcı şirket, bu sebeple filmin uluslararası çaptaki dağıtım hakkını Aralık ayında Netflix‘e sattı. Bu kararın ardından Alex Garland, filminin dünyanın büyük kısmında sinema ekranını göremeyecek olmasından dolayı yaşadığı hayal kırıklığını dile getirmişti. Stüdyonun esas olarak daha ‘mainstream’ bir film ortaya çıkarmak istediği ancak Garland’ın buna karşı çıkması ve filmin yürütücü yapımcısı Scott Rudin 'in de yönetmenin yanında yer alması sonucu son kurgunun ikilinin istediği doğrultusunda şekillendiği ve Paramount’un bu sebeple filmi uluslararası mecrada sinemaya sokmak istemediği gelen diğer bilgiler arasında.

Filmin konusu ise şöyle:

Biyolog ve eski asker Lena, Amerikan kıyı şeridi boyunca genişleyen uğursuz ve gizemli bir fenomen olan X Bölgesinin içinde olduğu sırada kocasının başına ne geldiğini bulmak üzere bir göreve katılır. İçeri giren keşif ekibi, hem hayatlarını hem de akıl sağlıklarını tehdit eden, güzel olduğu kadar tehlikeli ve mutasyona uğramış bir tabiata ve canlılara ev sahipliği yapan bir dünya keşfeder.

Annihilation, ülkemizde Yok Oluş ismiyle 12 Mart‘ta yayında olacak.