Aquaman'dan 3 ay sonra bir ilk!

Aquaman yaklaşık üç ay sonra gişede zirveyi gören ilk yabancı film oldu.


DCEU'nun yeni filmi Aquaman, açılışını yaklaşık 240 bin seyirciyle Box Office Türkiye'nin birinci sırasında gerçekleştirdi ve yaklaşık üç ay sonra gişe lideri olan ilk yabancı yapım olmayı başardı.

Yapımcılar ve sinema salonları arasındaki anlaşmazlıktan ötürü yerli sinema sektörü adeta yeni yıldan ziyade bir bilinmezliğe giriyor. Belirsizliklerle dolu yeni vizyon yılının arifesinde, dünya genelinde olduğu gibi Aquaman gişenin zirvesinin yeni sahibi oldu. Film ilk hafta sonunda 238.346 seyirci tarafından izlendi.

2018'in son hafta sonunda ikinci sırada yer alan yapım haftanın bir diğer yeni filmi Börü oldu. Televizyonda yayınlanan aynı isimli dizinin sinema filmi olan Börü, açılışında 195.311 seyirci tarafından izlendi.

Bizim İçin Şampiyon, 164.209 seyirciyle üçüncü sırada kendine yer bulurken, beşinci hafta sonunda toplamda 1,5 milyon seyirciyi geride bırakan Hedefim Sensin, 86.631 seyirciyle dördüncü sırada yer aldı.

Transformers serisinin spin-offu Bumblebee ise 55.707 seyirciyle Box Office Türkiye'nin beşinci basamağında yer alan yapım oldu. (Kaynak: boxofficeturkiye.com)