Arabalar filminden yeni fragman geldi

Dünyayı kasıp kavuran Arabalar efsanesi devam ediyor.


Yeni nesil hızlı yarış arabaları tarafından gafil avlanan efsanevi Şimşek McQueen, sevdiği sporda aniden bir kenara itilmiştir. Oyuna geri dönmek için, hevesli genç yarış teknisyeni Cruz Ramirez’in yardımına, kazanmak için bir plana, merhum Hudson Hornet’in verdiği ilhama ve birkaç beklenmedik numaraya ihtiyacı vardır. 95 numaranın henüz işinin bitmediğini kanıtlamak, Piston Kupasının en büyük yarışında bu şampiyonun cesaretini sınayacaktır.

Yönetmenliğini Brian Fee ’nin (Resimli öykü sanatçısı “Arabalar,” “Arabalar 2“) ve yapımcılığını Kevin Reher’in (“Bir Böceğin Yaşamı,” “La Luna” kısa) , üstlendiği “Arabalar3” 16 Haziran 2017’de tam gaz sinemalara girecek.

Arabalar filmiyle ilgili ilginç notlar:

“Arabalar” (2006) ve “Arabalar2” (2011) filmlerinin toplam gişe hasılatı 1 milyar dolardan fazla getiri sağladı.
   “Arabalar”, En iyi animasyon filmi dalında Altın Küre® ödülü ve Bir animasyon film yapımındaki en iyi müzik dalında iki Annie ödülü kazandı. Besteci Randy Newman Bir sinema, televizyon veya diğer görsel medya filmi için yazılmış en iyi film müziği dalında (Our Town) Grammy ödülü kazandı. Bu film En iyi animasyon filmi dalının yanı sıra sinema filmleri için yazılmış en iyi müzik başarısı ve en özgün şarkı dallarında (“Our Town”) Oscar’a aday gösterildi. 
   “Arabalar 2” En iyi animasyon filmi dalında Altın Küre’nin yanı sıra diğer piyasa ödüllerine de aday gösterildi.