Asıl suçlu kim?

Clint Eastwood yeni filminde medyanın kararttığı bir hayata dokunuyor.


Usta oyuncu ve yönetmen Clint Eastwood yeni filmi Richard Jewell'da medyanın bir güç uğruna kararttığı bir hayata dokunuyor.

ABD'nin Atlanta kentinde 1996 yılında düzenlenen olimpiyat oyunları sırasında Centennial Olympic Parkı’na düzenlenen bombalı saldırı ve sonrasında yaşananların beyaz perdeye aktarıldığı filmde medyanın elindeki gücü orantısız bir şekilde kullanması ve parkta güvenlik görevlisi olarak çalışan  Richard Lewell'ın birçok insanın hayatını kurtaran bir kahramanken suçlu ilan edilmesi konu ediliyor.

Başrollerde Paul Walter Hauser , Jon Hamm, Sam Rockwell , Olivia Wilde ve Nina Arianda 'nın yer aldığı filmin yönetmenliğini Clint Eastwood üstlenirken senaryoda ise Billy Ray ve Marie Brenner 'in imzalarını görüyoruz.

Filmin konusuna kısaca göz atacak olursak;

1996 yılında düzenlenen Yaz Olimpiyatları sırasında Centennial Olympic Parkı’nda bombalı saldırı düzenlenmiştir. Yaşanan olayların suçlusu ise Richard Jewell görülür. Güvenlik görevlisi olarak çalışan Richard Jewell, saldırı sırasında onlarca insanın hayatını kurtarsa da basında çıkan haberler onun terörist olduğunu söylemektedir. Olayın ardından hayatı tepetaklak olan Jewell’in suçsuz olduğu ise birkaç ay sonra ortaya çıkar. Gerçek suçlunun ortaya çıkması ile aklanan Richard Jewell’in hayatı ise asla eskisi gibi olmayacaktır.

Richard Jewell Türk seyircilerle 17 Ocak 2020 tarihinde buluşacak.