Aslan Kral'dan büyüleyici fragman!

Yeni Aslan Kral'dan gözlerin pasını alacak ilk fragman görücüye çıktı.


Dünyanın en sevilen animasyon filmlerinden biri olan Aslan Kral (The Lion King) 2019 yılında beyazperdeye geri dönüyor. Jungle Book ve Iron Man gibi filmlerle de tanınan Jon Favreau 'nun yönetmen koltuğuna oturduğu Aslan Kral'ın ilk fragmanı izleyiciyle buluştu.

İlk olarak 1994 yılında vizyona giren daha sonra ise 1998 ve 2004 yıllarında devam filmleri çekilen Aslan Kral'ın yeni versiyonunda Disney izleyenleri Vahşi Afrika'nın derinliklerine götürüyor.

Vahşi Afrika’nın derinliklerinde doğan genç aslan Simba'nın, hırslı düşmanlarına karşı verdiği ormanlar kralı mücadelesi, hayvanlar arasındaki güçlü dostluklar ve kindarlıklarla örülü öyküsü, Walt Disney aracılığıyla yeniden seyircilerle buluşuyor. Disney'in sevilen aslanı bir kez daha adalet ve kendini tanıma gibi önemli taşlarla bezeli olan büyüme yolculuğuna atılıyor!

1994 yapımı Disney animasyon klasiği Aslan Kral'ın hikayesini takip eden yeni uyarlamada orijinaline güzel bir saygı duruşu da yer alıyor. Genç Simba'nın cesur babası Mufasa'yı, orijinal filmde de karakteri seslendiren usta oyuncu James Earl Jones seslendiriyor. Simba'ya başarılı oyuncu ve müzisyen Donald Glover 'ın hayat vereceği seslendirme kadrosunda; Disney'in ikonik kötüsü Scar olarak Oscar adayı oyuncu Chiwetel Ejiofor , sırtlan Kamari olarak komedyen ve oyuncu Keegan-Michael Key , yaban domuzu Pumbaa olarak Seth Rogen , Mirket Timon olarak oyuncu Billy Eichner ve Simba'nın aşık olduğu aslan Nala olarak pop yıldızı Beyonce yer alıyor. 

Ormanın kralı olan babası Mufasa'ya hayran bir yavru aslan olarak mutlu bir hayat süren Simba, sinsi amcası Scar'ın planlarından habersizdir. Kral olmak için fırsat kollayan Scar, Mufasa'yı öldürdükten sonra Simba için tehlike baş gösterir. Amcasının ihaneti ve babasının kaybı ile yıkılan Simba sürgüne gider. Zamanı geldiğinde hakkı olanı almak için geri dönecek ve amcasına yaptıklarının bedelini ödetecektir...

Aslan Kral / The Lion King, 19 Temmuz 2019'da seyircilerin karşısına çıkacak.