Aslan Kral'dan Türkçe posterler!

Animasyon filmi Aslan Kral'dan Türkçe karakter posterleri yayınlandı.


Vizyona girdiği sene tüm dünyada 1 milyar dolara yakın gişe hasılatı elde ederek büyük bir başarıya imza atan sevilen animasyon filmi “Aslan Kral”ın yeni uyarlamasına ait Türkçe karakter posterleri yayınlandı.

Yeni uyarlamada Genç Simba'nın cesur babası Mufasa'yı James Earl Jones , Simba'yı Donald Glover , Scar'ı Chiwetel Ejiofor , sırtlan Kamari'yi Keegan-Michael Key , yaban domuzu Pumbaa'yı Seth Rogen , mirket Timon'u Billy Eichner ve Simba'nın aşık olduğu Aslan Nala'yı ise Beyonce seslendirecek. 

Filmin yönetmenliğini ise “Iron Man”, “Iron Man 2” ve “Kovboylar ve Uzaylılar” filmlerine imza atan ve son olarak 2016 yılında “Orman Çocuğu” ile karşımıza çıkan Emmy adayı yönetmen Jon Favreau üstleniyor.

“Aslan Kral”, yavru bir aslan olan Simba’nın maceralarını konu ediyor. Ormanın kralı olan babası Mufasa'ya hayran bir yavru aslan olarak mutlu bir hayat süren Simba, sinsi amcası Scar'ın planlarından habersizdir. Kral olmak için fırsat kollayan Scar, Mufasa'yı öldürdükten sonra Simba için tehlike baş gösterir. Amcasının ihaneti ve babasının kaybı ile yıkılan Simba sürgüne gider. Zamanı geldiğinde hakkı olanı almak için geri dönecek ve amcasına yaptıklarının bedelini ödetecektir.

“Aslan Kral” ülkemizde 19 Temmuz tarihinde gösterime girecek.