Aslan Kral'dan yeni klipler geldi!

Vizyon için son dönemece giren Aslan Kral'dan yeni görüntüler paylaşıldı.


Önümüzdeki hafta vizyona girecek olan Walt Disney uyarlaması Aslan Kral'dan yeni klipler meraklılarının beğenisine sunuldu.

Yönetmen koltuğunda Iron Man seri filmleri ve Kovboylar ve Uzaylılar filmlerinden de aşina olduğumuz Jon Favreau 'nun oturduğu filmin senaryosunu ise Sıkıysa Yakala, Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı gibi yapımlarında senaryosunda imzası bulunan Jeff Nathanson kaleme alıyor.

Orijinal seslendirme kadrosu ise tam bir yıldızlar geçidi niteliğinde... Yeni uyarlamada genç Simba'nın cesur babası Mufasa'ya James Earl Jones , genç Simba'ya Donald Glover , Simba'nın kötülük peşindeki amcası Scar'a Chiwetel Ejiofor , sırtlan Kamari'ye Keegan-Michael Key , yaban domuzu Pumbaa'ya Seth Rogen , mirket Timon'a Billy Eichner ve Simba'nın aşık olduğu aslan Nala'ya da pop müziğin kraliçesi Beyonce sesleriyle hayat veriyorlar.

Filmin konusuna kısaca göz atacak olursak:

Ormanın kralı olan babası Mufasa'ya hayran bir yavru aslan olarak mutlu bir hayat süren Simba, sinsi amcası Scar'ın planlarından habersizdir. Kral olmak için fırsat kollayan Scar, Mufasa'yı öldürdükten sonra Simba için tehlike baş gösterir. Amcasının ihaneti ve babasının kaybı ile yıkılan Simba sürgüne gider. Zamanı geldiğinde hakkı olanı almak için geri dönecek ve amcasına yaptıklarının bedelini ödetecektir.

Aslan Kral, 19 Temmuz 2019'da Türkiye sinema salonlarında meraklılarına merhaba diyecek.