Aslan Kral’ın devam filmi yolda!

Aslan Kral'ın devam filmi için çalışmalara başlandığı duyuruldu.


Disney'in canlı çekim olarak ürettiği ve geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Aslan Kral / The Lion King'in devam filminin çekileceği duyuruldu. Açıklama yeni filmin yönetmenliğini yapacak olan Barry Jenkins sosyal medya hesabından geldi.

İlk kez 1994 yılında klasik animasyon filmi olarak çekilen Aslan Kral, 2011 yılında 3 boyutlu olarak sinemalarda gösterime girmişti. Her iki film de beğenilince geçtiğimiz yıl Jon Favreau 'nun yönetmenliğinde canlı çekim olarak çekilmiş ve vizyona girmişti.

Hazırlıklarına başlanan devam filminin yönetmenliğini bu kez If Beale Street Could Talk ve Oscar ödüllü Moonlight filmlerinin yapımcısı Barry Jenkins üstlenecek. Jenkins yönetmenliğini yapacağı film hakkında, '90'larda kız kardeşimin iki genç erkek yetiştirmesine yardım ederek bu karakterlerle büyüdüm. Bu muhteşem dostluk, aşk ve miras öyküsünü genişletmek için Disney'le çalışma fırsatına sahip olmak ve Afrika diasporasındaki insanların yaşamlarını ve ruhlarını kronikleştiren çalışmalarımı ilerletmek, bir hayalin gerçekleşmesi.' açıklamasını yaptı. Filmin senaryosunu ise 2019 filminin de senaryosunu kaleme alan Jeff Nathanson yapacak.

Hatırlanacağı üzere Jon Favreau'nun çektiği 2019 yapımı The Lion King dünya genelinde 1,5 milyar doların üzerinde gişe hasılatı elde etmişti. Disney, devam filmi için her ne kadar çalışmaların başladığını açıklasa da çekimler ve vizyon tarihi konusunda herhangi bir tarih vermedi.