Avatar'da sevindiren gelişme!

Ünlü yönetmen James Cameron, Avatar 2'nin çekimlerinin bittiğini duyurdu.


Hollywood sinemasının dahi yönetmenlerinden James Cameron , Avatar 2 filminin çekimlerinin bittiğini, ayrıca serinin bir sonraki filmi Avatar 3'ün ise %95 oranında tamamlandığını açıkladı.

James Cameron, Terminator serisinde birlikte çalıştığı Arnold Schwarzenegger ile 2020 Austrian World Summit kapsamında gerçekleştirdiği video konferansta Avatar serisinin mevcut durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Daha önce yaz ayları içerisinde Yeni Zelanda'da çekimlerinin tekrar başlayacağı açıklanan Avatar 2 hakkında konuşan Cameron, filmin çekimlerinin tamamının sona erdiğini belirtti. Pandemi sebebiyle toplamda yaklaşık dört buçuk aylık bir gecikme yaşadıklarının altını çizen yönetmen, Avatar 3'ün ise %95'inin tamamlandığını, kalan canlı çekim sahnelerin de tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

James Cameron, video konferans sırasında Avatar'ın devam filmlerinin çekildiği Yeni Zelanda hakkında övgüde bulunmayı da ihmal etmedi. Haziran ayından itibaren tüm yaz ayları boyunca yeni vakanın görülmediği ülkenin salgınla mücadele yöntemini öven yönetmen, koşulların diğer ülkelere göre daha iyi olmasının filmi tamamlamada önemli bir etkisi olduğunu belirtti.

Çekirdek kadro yine iş başında

Avatar 2'de orijinal filmden tanıdığımız Sam Worthington , Zoe Saldana , Sigourney Weaver , Joel David Moore , Dileep Rao , Giovanni Ribisi gibi isimler yeniden karşımıza çıkacak. Serinin diğer filmlerinde ayrıca Kate Winslet , Edie Falco , Oona Chaplin , Vin Diesel ve Michelle Yeoh 'un kadroda olması bekleniyor.

Avatar 2'nin 16 Aralık 2022, Avatar 3'ün 20 Aralık 2024, Avatar 4'ün 18 Aralık 2026 ve Avatar 5'in ise 22 Aralık 2028 tarihinde gösterime girmesi planlanıyor.