Avatar'dan yeni görseller!

2009 yılı yapımı Avatar'ın devam filmi Avatar 2'den ilk kareler paylaşıldı.


Yönetmenliğini James Cameron 'ın üstlendiği Avatar'dan yeni detaylar paylaşıldı. Paylaşılan görsellerde son derece zorlu yollarla ve yeni teknolojiler sayesinde yapılan sualtı çekimlerine yer veriliyor.

 

Avengers: Endgame'in vizyona girmesinden önce uzun yıllar boyunca gelmiş geçmiş en çok izlenen film unvanına sahip olan Avatar'ın yakında dört yeni filmi seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Kovid-19 salgını patlak verene kadar çekimlerine son sürat devam edilen Avatar 2'nin 45 gün kadar önce çekimleri durdurulmuş ve ileri bir tarihe alınmıştı. Ancak yönetmen Cameron'un yine de boş durmadığı ve ağır da olsa Kovid-19 sonrası için hazırlıklara devam ettiği görülüyor.

Avatar 2'nin setinden paylaşılan karelerin ilkinde sualtında geçecek sahneler için bol teknoloji eşliğinde havuzda yapılan çekimlerde büyük bir uğraşı harcandığına yer veriliyor. Cameron'ın paylaşımındaki ikinci karede yer alan beyaz tabaka hakkında da 'Komik gerçek: Suyun yüzeyindeki beyaz katman, çekim sırasında karışan ışıkları önlemek amacıyla yüzen toplardan oluşuyor.' açıklamasında bulunuyor.

Kadroya yeni isimler dahil oldu

İlk Avatar filminde olduğu gibi Sam Worthington , Zoe Saldana , Sigourney Weaver , Joel David Moore , Dileep Rao gibi isimler ikinci filmde de daha karşımıza çıkarken, ekibe Kate Winslet , Edie Falco , Vin Diesel ve Michelle Yeoh 'un katılması bekleniyor.

Yeni filmin konusu hakkında bir şeyler söylemek için henüz çok erken olsa da 2009 yılında vizyona giren ilk filmin konusu şöyleydi:

Bir hırsızlık olayında ağabeyi ölen yarı felçli Jake Sully, Pandora adındaki uzak bir gezegende misyonunun başına geçmeye karar verir. Bu yerde Na’vi adında giderek tükenmekte olan bir halk yaşamaktadır. Jake, kendilerine özgü bir lisanları, dünya görüşleri ve yaşam biçimleri olan halkın arasına karıştığında doğa ile de bütünleşir. Askeri bir şirket, söz konusu yeri ve oradaki kaynakları mercek altına almak üzere Avatar adında bir program meydana getirmiştir. Bu program insanları kısmen insan kısmen de Na’vi haline büründürerek misyon amaçlı Pandora’ya göndermektedir. Bu sisteme gönüllü dahil olan Botanist Dr Grace Augustine ve Jake Sully için başka bir yaşam var olacaktır. Sully, Pandora’ya geçtiği anda felçli bedeni değişime uğrayarak işlevsel hale gelmektedir. Bu sırada Na’vi halkından Prenses Neytiri ile karşı karşıya gelen Jake, ansızın bir farkındalık yaşar ve bir araştırma misyonu ile gönderildiği bu gezegeni, kendi dünyalısından korumaya karar verir.

2 yıla 1 film

20th Century Fox yapımcılığında ve James Cameron yönetmenliğinde Yeni Zelanda'da çekilen film serisi ilki Avatar 2'nin, 17 Aralık 2021'de; Avatar 3'ün, 22 Aralık 2023'te; Avatar 4'ün, 19 Aralık 2025'te ve Avatar 5'in ise 17 Aralık 2027'de vizyona girmesi bekleniyor.