Avengers'in büyük hayali!

Avengers: Endgame'in 1,5 milyar dolarlık hasılat beklentisi dudak uçuklattı.


Avengers filmi, Türkiye dahil olmak üzere tüm dünyada aynı anda vizyona girdi. Hollywood'daki sinema sektörü uzmanlarının beklentisine göre film, 1 milyar dolar hasılat yapacak.

Sinemaseverlerin vizyona girmesini merakla ve sabırsızlıkla beklediği Avengers (Yenilmezler) serisinin son filmi 'Avengers: Endgame' tüm dünyayla aynı anda dün Türkiye'de de vizyona girdi. Marvel Sinematik Evreni'nde bir devrin kapanışını yapacak olan filmin hafta sonu Amerika'da ve tüm dünyada yapacağı hasılat beklentisi dudak uçuklattı.

 

Beklentinin ayak sesi: Ön satış

Vizyon tarihi yaklaştıkça meraklılarının heyecanını zirveye çıkaran filmin ön satış biletlerine gösterilen yoğun ilgi bu beklentinin oluşmasına en büyük sebep olarak gösteriliyor.

Nisan ayının ilk günlerinde, vizyon tarihine 3 hafta kala, ABD'de Endgame biletleri ön siparişle satışa sunulmuş ve satışa çıkarıldığı ilk dakikalardan itibaren bir rekora imza atarak 6 saat içerisinde tükenmişti. Infinity War'un kırdığı rekorun üç kat fazlasını elde eden Endgame, geçtiğimiz Çarşamba gübü itibarıyla bir başka gişe rekortmeni olan Star Wars: The Force Awakens'ın da toplam ön satış miktarını geride bıraktığı duyuruldu.

Endgame ön satış görüntülerinde ülkemizde de benzer bir durum göze çarpıyor. Türkiye'de 190 binlik bir ön satışla yeni bir rekora imza atan Endgame geçtiğimiz yıl aynı dönemde vizyona giren Infinity War'un 90 bin civarında seyreden ön satış sayısını ikiye katladı.

Sinema salonlarına akın ettiler

'Avengers Infinity War'da dünyadaki insanların yarısını yok eden Thanos'u yenmek için bir kez daha güçlerini birleştiren Avengers ekibini ilk günden beyazperdede izlemek isteyen sinemaseverler salonlara akın etti. Endgame'in ön satışlarının bir önceki film Infinty War'un 5 katı olduğu söyleniyor.

En iyi açılış yapacak film olacak

Hollywood'daki sinema sektörünün uzmanlarına göre Avengers Endgame, bu hafta sonu 300 milyon dolar hasılat yaparak 257 milyon dolarla rekoru elinde bulunduran Avengers Infinity War'u geçip, gişede tüm zamanların 'En İyi Açılış Yapan' filmi olacak. Avengers Endgame'in tüm dünyada ilk hafta sonu hasılatının ise 1 milyar dolara ulaşabileceği iddia ediliyor.

10 günde 1,5 milyar dolar

Star Wars-Force Avakens'ın 119 milyon dolarlık 'tek günde en çok hasılat yapan film' rekorunu kırmasına kesin gözüyle bakılan Avengers Endgame'in 10 günde 1,5 milyar dolar hasılat yapması bekleniyor.

Sektör uzmanları özellikle Çin'den gelecek gişe rakamlarıyla Endgame'in Amerika dışında 650-700 milyon dolar bir hasılat elde edebileceğini, böylece de 1 milyar dolar barajını en hızla açan film olacağını söylüyorlar.

Russo kardeşler iftiharla sunar!

Yönetmenliğini Anthony Russo ve Joe Russo kardeşlerin yaptığı filmin senaryosunu ise Christopher Markus ve Stephen McFeely birlikte kaleme aldılar. Her Marvel filminde olduğu gibi bu filmde de yıldızlar geçidi devam ediyor. Brie Larson , Evangeline Lilly , Scarlett Johansson , Chris Hemsworth , Jeremy Renner , Chris Pratt , Robert Downey Jr. , Karen Gillan , Elizabeth Olsen , Chris Evans akla ilk gelen isimler olarak dikkat çekiyor.

Filmin konusu

'Avengers Infinity War'un ardından Doktor Strange, Gamora, Drax, Mantis, genç Örümcek Adam, Black Panther, Bucky Barnes, Groot, Scarlet Witch, Vision, Star Lord, Maria Hill , The Wasp ve Nick Fury gibi pek çok kahraman, Thanos'un Sonsuzluk Eldiveni'ni ele geçirmesi ve kendi dengesini kurması yüzünden yok olmuştur ve dünya umutsuz haldedir. Dünya üzerinde kalan Black Widow, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk kendi yaslarını tutmaktayken, Iron ve Nebula ise kontrol edemedikleri bir uzay gemisinin içinde, uzay boşluğunda sürüklenmektedirler. Süper kahramanlar takımı için işler pek de iyi görünmemektedir. Ancak Kuantum Bölgesi'nden çıkmanın bir yolunu bularak Avengers ekibinin kalan üyelerine giden Ant-Man, yeni bir umut ışığı olacaktır. Daha önce var olduğunu bilmedikleri bölgeler, kahramanlar ve evrenlerin varlığını öğrenen ekip, Thanos'un kurduğu bu çarpık dengeyi değiştirmek ve kendilerinden alınanı geri getirmek için hayatlarının en büyük mücadelesine girişeceklerdir. Hepsi kişisel olarak önem verdikleri şeyleri kaybetmiş olan kahramanlarımız için intikam vakti gelmiştir.