Aylan bebeğin hayatı beyaz perdede!

Cansız bedeni kıyıya vuran Aylan Kurdî bebeğin kısacık hayatı film oldu.


2015 yılında bindikleri şişme botun Bodrum'da batmasıyla hayata veda eden Aylan Kurdî'nin hayatı beyaz perdeye aktarıldı. İsmi 'Aylan Bebek' olarak açıklanan filmin merakla beklenen fragmanı ise bugün yayınlandı.

Fragmanı büyük beğeni toplayan film birçok açıdan ilklere sahne oldu. Yönetmenliğini Ömer Sarıkaya 'nın yaptığı ve Oscar adayı olması planlanan 'Aylan Bebek' filminde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve CHP genel başkan yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun yanı sıra birçok sürpriz oyuncu da yer aldı.

Filmde tanınmış oyuncu Wilma Elles , cesur yürek filminin oyuncusu Mike Mitcell, Hürriyet yazarı Hande Fırat, gazeteci Talat Atilla, Kadir Süleyman , Ali Sabri Belaid, Aydan Çakır , Dursun Hazerov, Gonca Yeşil, Mustafa Ayhan, Eymen Kaya gibi oyuncular yer alıyor.

Mülteci sorununa evrensel bir bakış

Gelirinin bir bölümünün mültecilere aktarılacağı filmde, Suriye'de iç savaştan kaçan ailenin Yunanistan'a geçmeye çalışırken bindiği botun batması sonucu cansız bedeni Bodrum'da kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan'ın yaşadıklarından yola çıkarak mültecilerin sorunlarına evrensel bir bakış açısı getirmeye çalışılıyor.

Aylan Bebek filminin ilgi çeken karelerinden birisinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, başsavcı rolündeki Talat Atilla ile mülteci sorununa çare aradıkları sahnede 'Dünya bizi yalnız bıraksa da, biz insanlığı yalnız bırakmayacağız.' dediği sahne ile dünyaya mesaj veriyor. CHP genel başkan yardımcısı Bülent Kuşoğlu ise, filmde milletvekili rolünde Aylan Bebek'e sahip çıkmayan Avrupa'ya 'Tüm Dünya'nın yüreği mülteci mi oldu? ' sorusu ile itiraz ediyor.

Çekimleri halen devam eden Aylan Bebek filminin vizyon tarihi henüz netleşmedi.