Aylan bebeğin hayatı beyaz perdeye taşınıyor!

Cansız bedeni sahile vuran 3 yaşındaki Aylan Kürdi'nin hayatı film oluyor.


2 Eylül 2015 yılında cansız bedeni Akyarlar sahiline vuran 3 yaşındaki Aylan Kürdi'nin hayatını anlatan 'Aylan Bebek' filminin çekimlerine Bodrum'da başlandı.

İslamofobi, Sessiz Melek, Sessiz Çığlık gibi filmlerin yönetmeni 50 yaşındaki Ömer Sarıkaya , gençliğinin bir bölümünü geçirdiği Bodrum'da 'Aylan Bebek' filminin çekimlerine başladı.

Ölümü tüm dünyayı yasa boğmuştu

2 Eylül 2015'te ailesi ile birlikte Bodrum'dan yasa dışı yollarla Yunanistan'ın İstanköy Adası'na şişme botla geçmeye çalışırken, annesi ve kardeşi ile birlikte boğularak hayatını kaybeden üç yaşındaki Suriyeli çocuk Aylan Kürdi'nin ölümü dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Tüm dünyayı yasa boğan Aylan Kürdi'nin ve ailesinin kaçış hikayesini anlatan filmin çekimleri başladı.

Filmde birçok ünlü isim rol alıyor

Filmin yapımcılığını George Edde ve Ali Osman Akat üstlenirken, yönetmenliğini Ömer Sarıkaya yapıyor. Aylan bebek filminde Hollywood yıldızı Steven Seagal , Ali Sabri Belaid, Hripsime Sargsan, Willma Elles, Talat Atilla, Mustafa Ayhan, Mike Mitchell , Adnan Koç ve Aydan Çakır , Bahattin Öztürk, İrfan Yıldırımçakar, Atilla Yaşar gibi birçok isim yer alıyor.

Steven Seagal'dan büyük jest!

Filmin çekimlerine başladıklarını ifade eden Ömer Sarıkaya, 'Yaklaşık 2 yıldır bu filmi çekmek için planım vardı. Bu sene nasip oldu filmi çekmek. Filmi çekmek için Bodrum'a geldik. İlk olarak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı ziyaret ettim. Başkanımıza filmi anlattık, zaten filmin gerçek hikayesini biliyordu. Bize çok büyük destek oluyor Başkanımız. Aylan Bebek filminin çekimlerine başladık. Oyuncularımızın çoğu şu anda geldi. Bir kısmı da birkaç gün sonra gelecek. Steven Seagal da birkaç gün içerisinde gelecek. Birleşmiş Milletlerin Barış Elçisi olarak bu filme geliyor. Hiçbir şey talep etmeden geliyor filmde oynamaya' dedi.

'Çocuklar öldürülmesin, ölmesin'

Oyuncu Aydan Çakır da 40'ıncı sanat yılını anlamlı bir filmde oynamaktan gurur duyduğunu belirterek 'Aylan Bebek isimli filmde oynamak ve dram üstüne dram yaşatan bir filmde oynamak heyecan verici. Umarım ses getirir. Maalesef oyuncakların ömrü çocukların ömründen daha uzun. Biz istiyoruz ki çocuklar öldürülmesin, ölmesin' şeklinde konuştu.

Oyuncu Ali Sabri Belaid ise filmde Aylan bebeğin babası rolünde oynadığını söyleyerek 'çok hüzünlü bir film, böyle bir projede olduğum için çok mutluyum' ifadelerini kullandı.