Baba III'ten ilk fragman!

Coppola'nın yeniden kurgulanan kült filmi Baba III'ten ilk fragman geldi!


Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en kaliteli yapımlarından olan Francis Ford Coppola imzalı 'The Godfather / Baba' serisinin final filmi The Godfather: Part III’ten ilk fragman görücüye çıktı.

Ünlü yönetmen Francis Ford Coppola'nın The Godfather'ın 50. yılına özel hazırlanan yeni basımında kaleme aldığı önsözünde serinin son filmi hakkında önemli detaylara değinmişti.

Üçüncü filmin ismi konusunda serinin senaristi Mario Puzo ile aynı fikirde olduklarını ama ikisinin de isteklerini yapımcı firmaya kabul ettirmek için gerekli güce sahip olmadığını söyleyen Coppola, serinin üçüncü filminin isminin The Godfather: Part III değil, 'The Death of Michael Corleone' olmasını istediklerini açıklamıştı. Ayrıca son filmi bir üçlemenin parçası olarak değil, ilk iki filme bir tür sonsöz olarak düşündüklerini de dile getirmişti.

Coppola, o dönemde istediği fikirleri tam olarak uygulayamadığı Part III’ü yıllar sonra isteğine daha yakın hâle getirme şansı yakaladı. Filmin Francis Ford Coppola öncülüğünde yeniden kurgulanmış versiyonu, önümüzdeki ay izleyici ile buluşacak.

Filmin 30. yılını bu şekilde kutlamaya karar veren Coppola, konuyla ilgili “Serinin sonunun bu versiyonu için yeni bir başlangıç ​​ve bitiş yarattım ve bazı sahneleri, çekimleri ve müzikleri yeniden düzenledim. Yaptığım değişiklikleri düşününce benim için bu, The Godfather ve The Godfather: Part II’den daha uygun bir sonuç oldu ve Jim Gianopulos’a ve Paramount’a, onu tekrar yapmama izin verdikleri için teşekkürlerimi sunarım.” açıklamasını yaptı.

Orijinal versiyonu 162 dakika olan filmin yeni kurgusu 152 dakika uzunluğunda. Ancak iki versiyon arasındaki farkın, çıkarılan bu 10 dakikadan çok daha büyük olduğu, yönetmenin filmde önemli değişiklikler yaptığı belirtiliyor.

Al Pacino , Diane Keaton , Andy Garcia , Sofia Coppola ve Joe Mantegna 'nın oyuncu kadrosunda yer aldığı film aralık ayında sınırlı kopyayla ABD’de vizyona girecek ve daha sonra dijital ortamlarda izleyiciyle buluşacak.