Bacaksız'dan iyi haber!

Hababam Sınıfı'nın 'Bacaksız'ı Tuncay Akça'nın sağlık durumu iyiye gidiyor.


Rahatsızlığı nedeniyle geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılan Hababam Sınıfı'nın 'Bacaksız'ı Tuncay Akça 'dan sevenlerini rahatlatan haber geldi. Oyuncunun sağlık durumu ile alakalı iyi haberi Akça'nın rol arkadaşı Ahmet Arıman verdi.

Yeşilçam'ın efsane filmi Hababam Sınıfı'nın kahkahalarıyla hafızalara kazınan çocuğu, 'Bacaksız' lakaplı Tuncay Akça, geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Acil ameliyata alınan 55 yaşındaki usta oyuncudan iyi haber geldi.

'Durumu gayet iyi'

Hababam Sınıfı'ndan rol arkadaşı Ahmet Arıman, Akça'nın sağlık durumunu hakkında bilgi verdi. Arıman, 'Söylendiği gibi durumu kötü değil. Bağırsaklarında iyi huylu bir kist vardı onun için üç gün önce ameliyat oldu. Tuncay'ın durumu gayet iyi ve yarın taburcu olacak.' dedi.

Uzun süredir rahatsızlığı vardı

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi devam eden Tuncay Akça'nın, uzun süredir bağırsaklarından rahatsız olduğu öğrenildi.

Tuncay Akça kimdir?

16 Aralık 1963'te Kastomunu'da dünyaya gelen oyuncu Tuncay Akça adını, Hababam Sınıfı'nın öğrencileri arasında yer aldığı dönemde duyurdu. Filmde Bacaksız lakabı ile tanınan Akça, 1981 senesinde usta oyuncu ve yönetmen Yılmaz Güney 'in Yol isimli sinema filminde de oynamıştır.

Hababam Sınıfı'nda en küçüğü öğrenci olarak yer alan Tuncay Akça, özellikle filmde öğrencilerin ıslanarak beklediği bölümde 'Abi siz neden her sabah tek ayak üzerinde duruyorsunuz? ' repliği ile tanınmıştır.