Batmobile'a yakın bakış!

The Batman'in yönetmeni Matt Reeves Batmobile'ın ilk görsellerini paylaştı.


Let Me In, War for the Planet of the Apes ve Cloverfield gibi filmlere imza atan Matt Reeves tarafından yazılıp yönetilen The Batman'den ilk Batmobile görselleri geldi. İlk olarak başrol olan Robbert Pattinson'ı yeni Batsuit'in içinde görmüştük. 

'Realistik ve minimalist Batmobile' 

Christopher Nolan 'ın The Dark Knight üçlemesinden çok Tim Burton 'ın tarzını benimseyen Matt Reeves'ın yönetmenliğindeki The Batman'in en heyecanlı süper kahraman filmi olması bekleniyor. Tim Burton'ın filmlerindeki Batmobile'ı andıran aracın henüz son halini almadığı da anlaşılıyor. 

Robert Pattinson ’ın başrollü filmin oyuncu kadrosunda, Catwoman’ı Zoë Kravitz , Batman çizgiromanlarının en önemli kötü karakterlerinden The Riddler’ı Paul Dano , bir diğer ikonik kötü karakter olan Penguin’i Colin Farrell , Komiser Gordon’ı Jeffrey Wright , Alfred’i Andy Serkis canlandırıyor. 

'Noir bir Batman hikâyesi anlatacak'

Matt Reeves'in açıklamasına göre film, Batman'in dedektif yanına odaklanacak. Suç, cinayet yozlaşma, karamsarlık, sisli geceler gibi imgeler kullanarak kişinin kendinde fark edemeyeceği karanlık ve kötü yönlerini gösteren teknik ile Batman'i daha farklı göreceğimiz kesin. Ayrıca, başarılı bir kadroyla anlaşan Reeves yönetmenliğindeki filmin seri haline geleceği de söyleniyor. Çok katmanlı, yaşayan bir Gotham yaratmak isteyen Matt Reeves’in, Penguin ve Catwoman gibi önemli karakterleri bu filmde izleyicilere tanıtıp, devam filmlerinde daha derinlemesine incelemesi bekleniyor. Öte yandan geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgiler, DC Films’in bu karakterler için spin-off filmleri de çekebileceğini gösteriyor.

The Batman, 25 Haziran 2021’de vizyona girecek.