Ben Affleck bir dahi!

Yakışıklı oyuncu 'Hesaplaşma' ile farklı bir rolde karşımıza çıkıyor.


Oscar ödüllü Ben Affleck (“Argo”,“Batman v Superman: Dawn of Justice”) , Gavin O’Connor imzalı (“Miracle”, “Pride and Glory”, “Warrior”) son filmi “The Accountant/Hesaplaşma”da bir matematik dahisini canlandırıyor. 

Christian Wolff (Affleck) sayıları insanlardan daha fazla seven bir matematik dahisidir.  Küçük bir kasabada bir yeminli mali müşavirlik ofisi kisvesi altında, dünyanın en tehlikeli örgütlerinden bazılarının serbest muhasebeciliğini yapmaktadır. Ray King (J.K. Simmons ) yönetimindeki Hazine Bakanlığı Suçla Mücadele Birimi’nin Christian’ın etrafındaki çemberi daraltması üzerine, Christian portföyüne yasal bir müşteri alır: Robot üretimi yapan yüksek teknolojili bu şirketteki bir muhasebe memuru (Anna Kendrick ) hesaplarda milyonlarca dolarlık bir tutarsızlık bulmuştur. Fakat Christian defterleri didik didik edip gerçeğe yaklaştıkça, artan şey ölü bedenlerin sayısı olur.

Gerilim dozu yüksek filmde Ben Affleck’e şu oyuncular eşlik ediyor. Oscar adayı Anna Kendrick (“Up in the Air”, “Pitch Perfect” filmleri) , Oscar ödüllü J.K. Simmons (“Whiplash”,“Spider-Man” filmleri) , Jon Bernthal (“Fury”, “The Wolf of Wall Street”) , Jean Smart (TV dizileri “Fargo” ve “24”) , Cynthia Addai-Robinson (“Star Trek: Into Darkness”) ve Jeffrey Tambor’ın (TV dizisi “Transparent”, “The Hangover” filmleri) yanı sıra, iki kez Oscar adayı olan John Lithgow (“Terms of Endearment”, “The World According to Garp”) .

O’Connor’ın yönettiği filmin senaryosu Bill Dubuque’ya (“The Judge”) ait. “The Accountant/Hesaplaşma”nın yapımcılığını Mark Williams veLynette Howell Taylor;yönetici yapımcılığını ise O’Connor, Jamie Patricof ve Marty Ewing gerçekleştirdi.

'Hesaplaşma' ülkemiz sinemalarında 28 Ekim'de vizyona girecek.