Beni deli sandılar!

Hazar Ergüçlü: Akıllanayım diye psikoloğa gönderdiler, oyuncu oldum!Hazar Ergüçlü , kariyer yolculuğunu Vogue Türkiye dergisine anlattı: Psikoloğa gönderdiler oyuncu oldum.

Kendisini tiyatroya psikoloğunun yönlendirdiğini söyleyen genç oyuncu şunları söyledi: Üniversiteye kadar kötü bir öğrenciydim. Çünkü bu eğitim sisteminde benim gibi bir tipe matematiği o şekilde öğretemezsin. Tuhaftım onlara göre yaramazdım. 15 yaşına bastığımda terör estirmeye başladım. ‘Beni fark edin’ çığlığıydı aslında bu. Akıllanayım diye beni psikoloğa gönderdiler, psikolog da bu deliliğimi savundu. Beni tiyatroya o yönlendirdi. Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’na kaydoldum. Kendimi buldum, resmen kalbim açıldı orada. 

Ergüçlü, geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda ise oyunculukla ilgili şunları söylemişti:

Sanıldığı kadar basit bir meslek değil. Hızla yaşlandırıyor. İnsanın kendinden taviz vermesini gerektiren, psikolojik baskısı ağır olan ve fazlaca zaman alıyor. Bir süre sonra, yaşam biçimi haline geliyor. Mesleğimden bağımsız bir an bile düşünemiyorum. Her saniyemi, hayatımı ve işime göre koordine ediyorum. 

Hazar Ergüçlü, 'Kıbrıslısın, sence büyüdüğün yer bugünkü Hazar olmanda ne kadar etkili oldu? ' sorusuna, 'Çok etkili oldu. Kıbrıs bambaşka bir kültür ve ülke. Orası ada ve yaşayışımız çok farklı. Bazen kötü etkileri de oluyor. 'Güven nedir? ' sorusunun cevabı, o adadaki yaşamımla oluştu.' cevabını vermişti. 

Aşk ve evlilik için ise 26 yaşındaki oyuncu, 'Aşkı, yaşamla eş tutarım. Aşk, sadece kişilerle ilintili bir şey değil. Aşk hissetmediğim, heyecan duymadığım günlerin boş geçtiğini düşünürüm. Evlilik ise, başka bir kurum. Karşımdaki kişi çok isterse, evlenirim. İleride anne olmayı çok istiyorum.' açıklamasını yapmıştı.