Benim Güzel Vatanım belgeseli hayata geçiriliyor.

Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit'in hayatı 'Benim Güzel Vatanım'da buluşuyor.


Türk Edebiyatı'nın usta isimler Nazım Hikmet ile Ahmet Ümit 'in hayatından yola çıkılarak çekilen 'Benim Güzel Vatanım' beyaz perdeye geliyor.

Hayatları ve eserleri ile Türk Edebiyat'ında büyük bir iz bırakan Nazım Hikmet ve usta yazar Ahmet Ümit'in hayatı aynı belgeselde buluşuyor. Drama belgeseli 'Benim Güzel Vatanım' Nazım Hikmet'i örnek alan ve onun gibi yaşamının bir dönemini Moskova'da geçiren Ahmet Ümit'in, Hikmet'in etkisi altında yaptıklarını konu ediniyor.

Bursa, Gaziantep ve Moskova'daki çekimleri tamamlanan, İstanbul çekimleri ise halen devam eden belgeselin yönetmenliğini Yücel'in Çiçekleri, Hayatım Roman, Tek Başına, 3 İnsan 3 Öykü gibi yapımlarla tanınan Cengiz Özkarabekir yaparken, senaryo ise Ahmet Ümit'in kaleminden çıktı.

Belgesel film, Nazım Hikmet'in yaşamından yola çıkarak bu yaşamın Ahmet Ümit üzerindeki etkisine değinecek. Türkiye tarihinin bölümlerine yer verilecek olan belgesel film, sanat ve edebiyatın gücü ile birleştirilecek. 'Hayat kısa, sanat uzun' sloganıyla yola çıkacak olan 'Benim Güzel Vatanım'a Berna Laçin , Pelin Batu , Levent Üzümcü , İskender Bağcılar , Mehmet Tokat , Alper Türedi , Kutay Şahin , Adnan Kürkçü , Ayhan Bozkurt gibi önemli isimler eşlik edecek. 

Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit'in yollarını kesiştirecek olan drama belgesel filmi 'Benim Güzel Vatanım'ın 2019'un Kasım ayında izleyicileriyle buluşması beklenenler arasında yer alıyor.