Beren Saat, acımasızlığını konuşturacak

Beren Saat, Kösem Sultan rolü ile kötülükler kraliçesi olmaya hazırlanıyor.Muhteşem Yüzyıl veda ederken arkasından gelecek, Osmanlı İmparatorluğu’nun en acımasız kadını olan Kösem Sultan yapımının fragmanını heyecanla izlemiştik. Kısacık fragman bize ipuçlarını vermiş, ama Tims Production bu konuda sus pus olmuştu. Beren Saat ’e benzetildi Kösem Sultan’ın küçüklüğü ama firma bunu ısrarla yalanladı ve sonuç tabi ki Beren Saat, Kösem Sultan oldu.

Osmanlı Tarihi konu olduğunda akıllara ilk gelen hususlardan bir tanesi, Osmanlı Sultanlarının kadınların etkisinde kalarak kararlar vermesi, ülke yönetiminde kadınların etkili rüzgarları geliyor. Kimi zaman kasırga, kimi zaman Meltem esintisiyle oluşan bu etkinin en önemlilerinden biridir Kösem Sultan. Kınalı parmaklarla çevrilen entrikalar bazılarının boğazına bir ilmek olarak düğümlenmiştir ki bunun en acımasız örneği de Haseki Mah-Peyker Kösem Valide Sultan’dır.
Beren Saat’in bu projeyi kabul edişindeki sebeplerden biri de Kösem Sultan’ın acımasız, sinsi yüzünü tanıması olmalı. Sanatçı bu rolü ile belki de kendi tarihindeki en acımasız role bürünecek. Bu da Beren Saat’in dünya çapında sevenlerine, sanatçının adının ölümsüz bir biçimde yazılması ile sonuçlanacak muhteşem bir hediye olacaktır. Rolünü oynadığı Kösem Sultan bebek yüzüne karşı, Şeytana pabucunu ters giydiren bir karakter, ama oyuncu bu rol için çok çalışmalı çünkü Selda Alkor’un canlandırdığı Kösem Sultan’ın etkisinden hala kurtulamayanlarımız var. Haliyle bir kadının melek yüzünün arkasındaki gizli Şeytan’ı Beren Saat bize nasıl aktaracak?

 

Kaynak: Televizyongazetesi.com