Berzah: Cin Alemi'nden ilk teaser ve poster yayınlandı!

Cinlerin alemine girmeye hazır olun!FilmStop’un yapımcılığını üstlendiği, Berzah: Cin Alemi, 01 Temmuz’da vizyona girecek. Ürpertici bir tona sahip olan filmin ilk teaser videosu ve afişi yayınladı! Filmin oyuncu kadrosunda Kemal Burak Alper , Ufuk Kaplan , Serhat Barış , Berna Üçkaleler , Ediz Tolgahan Karabağ , Oğuz Okul ve Nilüfer Aydan gibi deneyimli isimlerin yanı sıra minik yıldız Alp Akar da dikkat çekiyor.

Filmin öyküsünün İstanbul Üsküdar’da metruk bir evde bulunan ses kayıtlarının dinlenip, yerel halkla yapılan görüşmeler sonrası kaleme alındığı belirtiliyor. Bu kan dondurucu hikâyenin gerçeklik etkisini arttırmak amacıyla hem yaz hem de kış aylarında çekimler gerçekleştirilmiş. Yaklaşık 60 kişilik bir teknik ekibin çalıştığı film setinde iki ayrı ekip kurulmuş. Şile’de bulunan sekiz yüz yıllık köy mezarlığının kullanıldığı gerçek ve etkileyici mekânların yanında Kandilli ve Küplüce semtlerinde filmin öyküsüne hizmet eden özel mekânlar tasarlanmış. Anadolu’nun çeşitli kentlerinde bulunan dergâhlarda tılsımlar yazılmış ve filmde kullanılmış.

Chantier Films’in dağıtımcılığını yaptığı Berzah: Cin Alemi’nin görüntü yönetmenliğini A. S. Hakan Gök , yönetmenliğini ise Ahmet Can Kasap üstleniyor.