Beyazperdede bu hafta!

Bu hafta 1'i yerli, 3'ü yabancı toplam 4 yeni film vizyona giriyor.


Türkiye sinema salonlarında bu hafta 4 yeni film merhaba diyecek. Bu filmler 1'i yerli, 1'i animasyon ve 2'si de yabancı filmlerden oluşuyor.

Arif v 216

Haftanın tek yerli filmi Arif v 216'yı Kıvanç Baruönü  yönetti, Cem Yılmaz senaryosunu yazdı. Başrollerde Cem Yılmaz, Ozan Güven , Seda Bakan , Zafer Algöz , Özkan Uğur , Çağlar Çorumlu , Özge Özberk , Farah Zeynep Abdullah , Ahu Yağtu ve Mert Fırat izleyici ile buluşacak.

Cem Yılmaz'ın senaryosunu kaleme alıp başrolünü üstlendiği film, ünlü komedyenin 'G.O.R.A' filmiyle tanınan 'Esnaf Arif' ve 'Robot 216' karakterlerinin 70'li yıllara yaptıkları zaman yolculuğu sırasında yaşananları konu ediniyor.

Komedi ve bilim kurgu türündeki filmin hikayesi; Ozan Güven'in hayat verdiği ve insan olma hayalini kuran robot '216' karakterinin, uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif'in yanına gelip insan gibi yaşamaya başlamasıyla gelişiyor.

Robot olan 216, insan olmanın hayalini kurmaktadır. Uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Sıradan insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışsa da farklılığı kimsenin dikkatinden kaçmaz. Yeni yaşantısına alışmaya çalıştığı sırada aşk da kapısını çalmıştır. Robot olduğunu herkesten saklamaya çalışan 216 bunu başaramaz. 216’dan ilham alan bir iş adamı, onu herkese tanıtıp kopyalarını yapmak ister. Sunduğu cazip tekliflerle 216’yı kandırmayı başaran iş adamı, onun sayesinde geleceği değiştirecektir. Arif bu korkunç planı öğrenir ve hem dünyayı hem de 216’yı kurtarmak için bir mücadeleye girişir.

Filmde Çağlar Çorumlu, Zeki Müren 'i; Farah Zeynep Abdullah, Ajda Pekkan 'ı; Mert Fırat, Sadri Alışık 'ı; Murat Arkın , Cüneyt Arkın 'ı, Şükrü Özyıldız Ayhan Işık 'ı ve Maria Anastasiyeva , Filiz Akın 'ı canlandıracak.

 

İngiltere Benim (Englan is Mine)

Mark Gill 'in yönetmenliğini yaptığı 'İngiltere Benim' adlı biyografi türündeki filmin başrollerinde Jack Lowden , Jessica Brown Findlay , Jodie Comer , Simone Kirby ve Laurie Kynaston yer alıyor.

Senaryosu yönetmen Mark Gill ve William Thacker tarafından kaleme alınan filmin 1970'lerde Manchester'da geçen hikayesinde, İngiliz şarkıcı ve müzisyen Morrissey'in yürüdüğü sokakları, ilham aldığı müzikleri, kitapları ve dönemin atmosferini beyaz perdeye yansıtılıyor.

Steven Patrick Morrissey , işsizlik, ayaklanmalar ve çalkantılı bir toplumsal değişimin ortasında müzisyen olmanın hayalini kurmaktadır. Zamanını şarkı yazıp, müzik dinleyerek geçiren Morrissey, izlediği konserler, okuduğu kitaplar hakkında dergilere eleştiriler göndermektedir. O ne kadar hayalini gerçekleştirmek istese de hayata uyum sağlamakta, geleceğe dair planlar yapmakta zorlanmaktadır. Bu zorlu süreçte onun en büyük destekçisi ise yakın arkadaşı olan Linder Sterling’dir. Kendi halinde bir hayatı olan bu genç adam müzik tarihine damga vuran bir yıldıza dönüşecektir.

 

Ölüm Odası (The Vault)

James Franco 'nun başrolünde yer aldığı haftanın korku ve gerilim filmi 'Ölüm Odası', abilerini kurtarmak için banka soymak zorunda kalan iki kız kardeşin, soymaya çalıştıkları bankada yaşayacakları ummadık durumları konu ediniyor.

James Franco'ya Taryn Manning , Francesca Eastwood , Scott Haze , Q'orianka Kilcher , Jeff Gum, Clifton Collins Jr. ve Keith Loneker 'in eşlik ettiği filmin yönetmen koltuğunda Dan Bush oturuyor.

İki kız kardeş Leah ve Vee, tanınmış bir gangstere ait depoyu yakan abileri Michael'i kurtarmak için bir banka soymaya zorlanır. Soyguna başlayan kız kardeşlerin topladıkları paranın abilerini kurtarmaya yetmez. Bunun üzerine bankanın Müdür Yardımcısı Ed Maas, paranın bir kısmını alması karşılığında Leah ve Vee'yi alt katta bulunan kasaya götürür. Ancak umduklarından çok daha farklı bir şeye ulaşacaklardır. Zira kasada duran şey para değil dehşetin ta kendisidir.

 

Bobi: Dikenlerin Gücü Adına! (Bobby the Hedgehog)

Jianming Huang 'ın yönetmenliğini üstlendiği animasyon filmi 'Bobi: Dikenlerin Gücü Adına! ', afacan bir kirpinin hafızasını kaybetmesinin ardından dostlarının yardımıyla unuttuğu şeyleri yeniden hatırlamasını anlatıyor.

Gururlu ve kibirli Bobi, kirpi kabilesindeki en güçlü aynı zamanda da en isyankar ve sıradışı kirpidir. Tie Tui ile tutuştuğu kavgada yaralanan Bobi hafızasını kaybeder. Unuttuğu şeyleri yeniden hatırlamak için çıktığı yolculukta Bobi'ye şair olan dostu güvercin de eşlik eder. Bobi, bu esrarengiz yolculuk sayesinde arkadaşlığın ne demek olduğunu öğrenir ve tüm hayvanları etkileyecek tehlikeye karşı herkesi bir araya getirir.