Beyazperdede kalabalık hafta!

Sinema salonlarında bu hafta 11 yeni film gösterime girecek.


Sinemaseverler beyazperdede bu hafta kalabalık bir vizyon haftasına tanık olacak. Bu hafta üç tanesi yerli ve sekiz tanesi yabancı toplam on bir yeni film sinemaseverlerin karşısında olacak.

İşte haftanın filmleri:

Baba 1.5

Yönetmenliğini Deniz Denizciler 'in, yapımcılığını Demir Demir ve senaristliğini ise Kamuran Süner 'in yaptığı Baba 1.5 filmi polisiye-komedi türünde. Peker Açıkalın ve Rüzgar Erkoçlar 'ın başrolde olduğu filmde diğer rollerde ise Deniz Özerman , Nilay Duru ve Haldun Boysan 'ı izleyeceğiz.

Baba 1.5, oğlu olduğunu öğrenen bir mafya babasının, oğluyla tanışması sonrasında yaşananları konu ediyor. Ünlü mafya babası Seyfi herkesin korkulu rüyasıdır. Herkese korku salan Seyfi’nin rakipleri, onun ölümünü dört gözle beklemektedir. Seyfi’nin oğlunun olmaması ise rakiplerini ayrı bir beklentiye sokar. Rakipler, Seyfi’nin ölümünün arından geride bırakacağı imparatorluğu aralarında bölüştürmeyi planlamaktadırlar. Ancak hiç beklenmeyen bir gelişme onların tüm planını suya düşürür. Seyfi, bu zamana kadar varlığından haberdar olmadığı bir oğlu olduğunu öğrenir. Oğlunun kendisi gibi güçlü olduğunu düşleyen Seyfi, yerini ona bırakmayı planlar. Ancak oğlu pek de babası gibi değildir. Seyfi, yaşadığı şokun ardından, kendisine bırakacağı imparatorluğa sahip çıkacak niteliklere sahip olmayan oğluna mafya olmanın gerekliliklerini öğretmeye çalışacaktır.

Canavar / Beast

Michael Pearce 'in yönetmen ve senarist koltuğunda oturduğu; Ivana Mackinnon 'ın ise yapımcılığını yaptığı drama-gerilim filmi Canavar'da başlıca rolleri Jessie Buckley , Johnny Flynn , Geraldine James , Shannon Tarbet ve Trystan Gravelle paylaşıyor.

27 yaşında genç bir kadın olan Moll, hâlâ ailesi ile birlikte küçük bir adada yaşıyor olmaktan çok sıkılmıştır. Ailesinin baskıcı tavırlarından artık iyice usanan Moll, onlardan kurtulmanın hayalini kurar. Özgür ruhlu biri olan Pascal ile tanıştığında Moll için yepyeni bir dünyanın kapıları açılır. Pascal ile birlikte ilk defa yaşadığını hisseden genç kadın artık gözünü karartır ve ailesinin yanından ayrılır. Sevdiği adamın yanına taşınan Moll, onunla birlikte yeni bir hayata başlar. Fakat Pascal bir dizi cinayetin baş şüphelisi olarak tutuklandığında her şey bambaşka bir hal alır.

Gece Gelen / It Comes At Night 

Yönetmenliğini ve senaristliğini Trey Edwards Shults'un üstlendiği filmin yapımcılığı David Kaplan 'a ait. Haftanın iki korku filminden biri olan Gece Gelen'in başrollerinde Joel Edgerton , Christopher Abbott , Carmen Ejogo , Riley Keough , Kelvin Harrison Jr. var.

Dünyanın bambaşka bir hal aldığı filmde Paul, terk edilmiş güvenli bir evde eşi ve oğluyla kendine bir düzen kurmuş bir aile babasıdır. Tüm dünyayı terörize eden alışılmadık bir tehditten korunmak için büyük bir emek harcayan babanın kararlılığı genç ve umutsuz bir gencin eve sığınmak istemesiyle sarsılacaktır.

İçimdeki Hazine

Haftanın bir diğer yerli filmi olan İçimdeki Hazine'nin yönetmenliği Hakan Gürtop 'a, senaryosu Coşkun Eryiğit'e, yapımcılığı ise Hakan Gümüşdal 'a ait. Yeşilçam'ın sevilen efsane aktörleri Münir Özkul 'un kızı Güner Özkul ve Kadir Savun 'un kızı Iraz Savun 'un da rol aldığı filmin başrollerinde Cemre Melis Çınar , Demir Karahan , Fatih Ayhan ve Levent Sülün yer alıyor.

Ayda ailesinin son ferdi olan Sema, babasının ölümü üzerine yıkılır. Cenaze için İstanbul’a dönen genç kadın merasimden sonra aile konağına yerleşir. Sema’nın hayatı kendisine gönderilen bir belgeden sonra bambaşka bir hal alır. Belge ile birlikte kendisini bilinmeyen bir dünyanın içerisinde bulan Sema belgenin sırrını çözebilecek midir?

Küçük Bir Rica / A Simple Favor

Suç, gizem ve gerilim sac ayağında çekilen filmin yönetmeni, yapımcısı Paul Feig . Senaryoda ise Feig'le birlikte Darcey Bell 'in imzasını görebilirsiniz. Filmin başrollerinde ise Blake Lively , Linda Cardellini , Anna Kendrick , Rupert Friend ve Andrew Rannells yer almış.

Yoğun bir iş kadını olan Emily günün birinde çocuğunu tek başına büyüten vlogger anne arkadaşı Stephanie’den ‘küçük bir ricada’ bulunur. Stephanie’den istenen şey Emily'nin beş yaşındaki oğlunu okuldan almasıdır. Ricayı yerine getiren Stephanie'yi şaşırtan şey ise Emily'nin beklenmedik bir şekilde ortadan kaybolmasıdır. Emily’ye ulaşmak için telefonlar, mesajlar çare etmeyince Stephanie vlogunun takipçilerini de devreye sokar. Ancak asıl kabus Stephanie ile Emily’nin kocası endişeli arayışlarının sonunda Emily’ye ulaşınca başlayacaktır.

Mile 22

Peter Berg ’ün yönetmen; Peter Berg ve Mark Wahlberg 'ün yapımcı koltuğunda oturduğu filmin senaryosunda Lea Carpenter ve Graham Roland 'ın ismi geçiyor. Oyuncu kadrosunda ise son yılların aranılan usta oyuncusu Mark Wahlberg ve beraberinde John Malkovich , Lauren Cohan , Ronda Rousey ve Iko Uwais gibi isimler yer alıyor.

James Silva devlet tarafından yok sayılan bir adamdır. O ve başında olduğu ekip, CIA'in en değerli, en müdahale edilemez ve hakkında çok az kişinin bilgisi olduğu bir ekiptir. 6 şehire yayılan bir zararı önlemek için gizli bilgilere sahip olan bir kaynak ortaya çıktığında, iş Silva'nın ekibine düşer. Silva'nın görevi çok gizli taktik komuta ekibiyle birlikte, bilgilere sahip olan adamı güvenli bölgeye ulaştırmak ardından da gizlediği bilgileri öğrenmektir. Ancak bu bilgilere ulaşmak isteyen tek taraf onlar değildir. Bilgileri elde etmek isteyen kimliği belirsiz bir ekip, Silva'nın ekibi ile ölümcül bir mücadeleye başlar... 

Misafir / The Guest

Yönetmen, senarist ve yapımcılığını 'Her Şey Aşktan' filmiyle adından bahsettiren Andaç Haznedaroğlu 'nun yaptığı film savaşın dramını, Suriyeli mülteci çocukların gözüyle beyazperdeye taşıyor. Filmin başrollerinde ise Saba Mubarak , Rawan Skef , Homam Hout , Şebnem Dönmez ve Yeşim Ceren Bozoğlu yer alıyor.

Akrabalarını Suriye’deki savaşta kaybeden 7 yaşındaki Lena, küçük kız kardeşiyle birlikte, onları sonunda Türkiye’ye götüren bir yolculuğa çıkar. Bir yandan yaşamını sürdürebilmek için para kazanmak, diğer yandan da küçük kız kardeşine annelik yapmayı öğrenmek zorundadır. Ailesinin öldüğünü kabullenmeyi reddeder ve ısrarla Suriye’ye geri dönmek ister. Bu zorlu yolculukta karşılaştığı tüm engelleri aşarak bir kahramana dönüşür.

Organik Aşk

Yönetmen koltuğunda Kamil Çetin 'in oturduğu ve yapımcılığını Berna Akpınar ile Metin Namlıses 'in yaptığı filmin senaryosunu efsane 7 Numara dizisinden tanıdığımız Volkan Girgin kaleme almış. Başrollerini Gizem Karaca ve Mustafa Mert Koç’un paylaştığı filmin kadrosunda Tarık Papuçcuoğlu, Ruhsar Gültekin , Hacı Ali Konuk , Erdi Ünver gibi isimler yer alıyor.

Beceriksiz bir adam olan Bülent zengin bir ailenin çocuğudur. Ailenin eriştiği zenginlik, evin babası Celal sayesindedir. Başarılı bir iş adamı olan Celal’in hayattaki tek başarısızlığı oğlu Bülent’tir. Dünyanın parasını harcayarak oğlunun başarısızlığını örtbas eden Celal artık bu duruma bir son vermeye karar verir. Oğlunun kendi ayakları üzerinde durmasını isteyen Celal, kendisini düzeltmesi için oğluna bir ay müddet verir. Bülent, bir ay içerisinde sıfırdan bir hayata başlayıp işleri yoluna koymazsa mirastan men edilecektir. Bu bir ay içerisinde başına türlü belalar açan Bülent’in hayatı düğünden kaçan gelin Esma ile karşılaştıktan sonra iyice karışır. Esma ile aşkı bulan Bülent bir yandan peşlerine düşen Esma’nın abisi Davut ile uğraşırken bir yandan kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışır. 

Sosyopat / Evolution of Evil

Yönetmenliğini ve senaristliğini Kevin Forrest 'in üstlendiği gerilim filminin yapımcıları Kelly McCrillis ve Molly Preston . Filmin başrollerini ise Erin McGarry , Dennis Fitxpatrick, Michael Draper , Nikki Flinn ve Eric Naslund paylaşıyor.

Sosyopat, hafta sonu kaçamağı yaşayan bir çiftin başlarına gelenleri konu ediyor. Lori ve Christopher şehrin karmaşasından yorulmuş ufak bir tatil yapmayı planlamaktadır. Çift, çevresindeki herkesten uzaklaşıp, romantik bir tatil yapmak için Kuzeybatı Pasifik ormanlarında kamp yapmaya karar verir. Fakat toplumdan uzaklaşacaklarını düşündükleri bu tatil düşlediklerinden oldukça farklı geçer. Christopher ve Lori doğal hayat tecrübesinin romantik bir fikir olduğunu düşlemiştir. Fakat tatil korkunç olayların yaşandığı bir kabusa dönüşür. Lori ve Christopher’ın hayatları yolda karşılaştıkları Arvis ve Frank adındaki iki kardeşten sonra alt üst olur.

The Predator / Predator 4

Predator serisinin 4. devam halkası olan yapımın yönetmen ve senarist koltuğunda “Kiss Kiss Bang Bang”, “Iron Man 3” ve “The Nice Guys” filmleriyle tanınan Shane Black oturuyor. Black'e senaryoda Fred Dekker eşlik ettiği filmin yapımcısı ise John Davis .

Bol yıldızlı filmin oyuncu kadrosunda “Game of Thrones”tan tanıdığımız Alfie Allen , “The Handmaid's Tale”de boy gösteren Yvonne Strahovski , “Narcos”un yıldızı Boyd Holbrook , Olivia Munn , “Ay Işığı / Moonlight”tan tanıdığımız Trevante Rhodes , Keegan-Michael Key , “Hung” dizisi ile 3 kere Altın Küre’ye aday gösterilen Thomas Jane , Jacob Tremblay , Oscar adayı Edward James Olmos ve Altın Küre ödüllü Sterling K. Brown bulunuyor.

Predator, tehdit altında olan insan ırkını, ölümcül Predator ırkından korumaya çalışan bir ekibin mücadelesini anlatıyor. Küçük bir çocuğun yaptığı yanlışlık, evrenin en ölümcül avcıları olan Predator ırkının gezegene geri dönmesine neden olur. Onlar artık hiç olmadığı kadar güçlü, zeki ve ölümcüldür. Irk kendilerini diğer türlerden topladıkları DNA örnekleri ile oldukça geliştirmiştir. İnsanlık büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. İnsan ırkının sona ermesini ise sadece eski askerler ve hoşnutsuz bir fen öğretmeninden oluşan uyumsuz bir ekip engelleyebilir.

Western

Almanya - Bulgaristan - Avusturya ortak yapımı filmin yapımcı, yönetmen ve senaristi Valeska Grisebach . Filmin oyuncu kadrosunda ise Meinhard Neumann , Reinhardt Wetrek , Syuleyman Alilov Letifov , Veneta Fragnova gibi isimler yer alıyor.

Bir grup Alman inşaat işçisi, Bulgar kırsalındaki uzak bir bölgede zorunlu olarak çalışmaktadır. Evlerinde uzakta, yabancı topraklarda çalışmak erkeklerin macera duygularını harekete geçirir. Fakat ülkede bilmedikleri bir dilin konuşulması ve kültürel farklılıklar nedeniyle kendi önyargıları ile karşı karşıya kalırlar.