Bilim-kurgu müdavimlerine kötü haber!

Star Trek serisinin dördüncü filminin projesinin iptal edildiği duyuruldu.İlk kez 1979 yılında Uzay Yolu ismiyle sinemalarda gösterime giren ve en son 2016 yılında vizyona giren Star Trek Sonsuzluk filmine kadar 13 filmle bilim-kurgu müdavimlerinin karşısına çıkan Star Trek serisinin, 2019 yılı içerisinde vizyona girmesi planlanan Star Trek 4 filminin projesinin iptal edildiği duyuruldu.

Star Trek 4 filminin iptal haberinin ardından neden iptal edildiği konusu da açıklığa kavuştu. Love Nina, Collateral, Vinyl, Banshee, Dexter, Life on Mars gibi dizileriyle tanınan ve Star Trek 4'ün yönetmen koltuğuna oturması beklenen ve serinin yönetmenliğini üstlenen ilk kadın yönetmen sıfatını kazanacak olan S.J. Clarkson, Game of Thrones'un başrolünde Naomi Watts ve Josh Whitehouse'un yer alacağı spin-off dizisinde yönetmenlik ve yapımcılık görevini üstlenecek.

Aksiyon, bilim kurgu ve macera türlerinde olacak olan Star Trek 4 filmi şimdilik rafa kaldırılmış olsa da, bilindiği üzere Quentin Tarantino 'nun yönetmen ve senaristliğini üstleneceği gizemli bir Star Trek film projesi geliştiriliyor. Ayrıca usta yönetmene senaryo konusunda eşlik edecek isim de Alejandro Innaritu'nın yönetmenliğini üstlendiği Diriliş / Revenant filminin senaristi Mark L. Smith olacak. Serinin yapımcısı olan JJ Abrams ile anlaşma sağlayan Tarantino, kendi çekeceği Star Trek filminin 18+ bir R-rated filmi olacağı konusunda onay almıştı. 2020 yılında vizyona girmesi planlanan Quentin Tarantino yönetmenliğindeki Star Trek filminin oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı henüz bilinmiyor.