Bir hilal uğruna batan güneşlere!

Osmanlı istihbarat servisi Teşkilat-ı Mahsusa beyaz perdeye geliyor.


Metin Çetin yapımcılığını yaptığı, senaryosunu kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu Mahsusa filmiyle, Osmanlı İmparatorluğu'nun gizli servisi olan Teşkilat-ı Mahsusa'yı beyaz perdeye taşıyor.

Başrollerde en son Tatlı Bela filminde rol alan sevilen oyuncu Gökhan Keser ve Güzel Köylü dizisinin Gül'ü Gizem Karaca 'nın yer aldığı filmin diğer oyuncu kadrosunda ise Yıldız Kültür , Mazlum Kiper , Ayçin İnci , Ayça İnci , Gürol Tonbul, Halil İbrahim Kalaycıoğlu ve Yaşar Karakulak gibi ünlü isimler rol alıyor.

Filmde Gökhan Keser Teşkilat-ı Mahsusa'nın gizli ajanı Ali Reşat'ı, Gizem Karaca ise Fransız elçinin kızı Clarette'yi canlandırıyor.

Filmin konusuna kısaca göz atacak olursak;

“Çanakkale savaşında gönüllü asker olan, 14 yaşındaki Ali Reşat cepheye katılır ve bombacı olur. Ali Reşat’ın namı, İngiliz ve Avustralya gazetelerine manşet olur. Bu namından sonra Osmanlı gizli servisi Teşkilat-ı Mahsusa’nın dikkatini çeker ve teşkilatın önemli kadın ajanlarından Mebruke Hanım’ın önermesiyle teşkilata katılır. Fransızların elinde olan mühürlü kriptoyu gizlice almak üzere Şam’a gönderilir. Bu sırada, Fransız elçinin kızı Clarette ile tanışır. Önceleri görev amacıyla kurduğu yakınlaşma zamanla güçlü bir aşka dönüşür. Bu aşkın gölgesinde kalan kriptonun gizemi, günümüze kadar gelir. Bu sırada bu aşkı konu alan genç bir yazar Oya, bu aşkı romanlaştırdığı sıralarda, bu mührün gizli kalmış karanlık yüzünü gün yüzüne çıkarır. Bu durum, onun tehlikeli bir serüvenin içine girmesine neden olur.”

Mahsusa'nın hangi tarihte vizyona gireceği henüz belirsizliğini koruyor.