Bir nesli büyüten film!

Merakla beklenen Pokémon Dedektif Pikachu'dan yeni fragman yayınlandı.Çocukluğu 90'lı yıllarda geçenlerin çok iyi bildiği Pokemonlar tekrar karşınızda. 1996 yılında oyun olarak ortaya çıkan Pokemon 1998 yılında Pokemon: İlk Film adıyla animasyonu üretildi. Zaman içinde hem oyun ve hem de çizgi dizi versiyonları da beğenildi. 

Ancak yapımcılar pokemonu ilk kez hem animasyon ve hem de canlı karkaterleri bir arada sunan Pokemon Dedektif Pikachu ile yepyeni bir çizgiye taşıdı.

Canlı çekim olarak çekilen filmde, Justice Smith , Suki Waterhouse , Kathryn Newton , Ken Watanabe , Bill Nighy gibi isimler yer alırken, sevilen Pokémon karakteri Pikachu'ya, ünlü oyuncu Ryan Reynolds sesiyle hayat veriyor. 

Rob Letterman 'ın yönetmenliğini üstlendiği, özellikle 90'larda büyük bir popularite yakalayan oyun, anime ve manga serisi Pokémon karakterlerinin yer aldığı Pokémon Detective Pikachu, bir dedektif olan babasının kaybolmasıyla harekete geçen 21 yaşındaki Tim'in, babasının ortağı Pikachu ile birlikte sürdürdüğü arayışı konu ediniyor.

Başarılı özel dedektif Harry Goodman esrarengiz bir şekilde kaybolur ve 21 yaşındaki oğlu Tim babasına neler olduğunu öğrenmek için kolları sıvar. Bu araştırmada Tim’e babasının eski Pokémon ortağı Dedektif Pikachu yardım eder. Pikachu esprili ve sevimli olduğu kadar iyi bir dedektiftir. Eşsiz bir şekilde birbirleriyle anlaşabildiklerini fark eden Tim ve Pikachu bu karmaşık sırrı çözmek için heyecan verici bir macerada güçlerini birleştirir. İnsanların ve Pokémonların birlikte yaşadığı Ryme Şehri’nin neon ışıklı sokaklarında ipuçları arayan ikili maceraları sırasında türlü türlü Pokémonlarla karşılaşır ve bu huzurlu hayatı yok edebilecek ve tüm Pokémon evrenini tehdit eden şoke edici bir komployu açığa çıkarır.

Meraklılarının ve hayranlarının vizyona gireceği günü iple çektiği film, 10 Mayıs 2019 tarihinde Türkiye'de gösterime girecek.