Bir şampiyonun aşkı!

Bizim İçin Şampiyon: Dillere destan bir aşkın hikayesi!


Dillere destan bir aşk ve efsane yarış atı Bold Pilot... Ünlü Jokey Halis Karataş ve Türkiye Jokey Kulübü eski başkanlarından Özdemir Atman’ın kızı Begüm Atman’ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanan senaryoyu, yönetmen Ahmet Katıksız ve Serkan Yörük yazmış.

Böyle bir senaryo, Fikret Kuşkan , Ekin Koç ve Farah Zeynep Abdullah’ın harikulade performanslarıyla harmanlanınca, ortaya unutulmaz bir film çıkıyor.

Seyirciyi performansıyla etkileyen sadece onlar değil, gerçekte Bold Pilot’un oğlu olan ve filmde Bold Pilot’u oynayan şahane at da filmin yıldızlarından. Hatırlatmak gerekirse; Bold Pilot’un 1996 yılı Gazi Koşusundaki 2:26:22’lik rekoru hala geçilemedi.

Bold Pilot, filmde Begüm Atman ile adeta birbirlerine bağlı birer ruh. Begüm Atman'ın en hasta olduğu zamanlarda, Boldi’nin performanstan düşmeye başladığı yansıtılıyor. Begüm Atman, hayata tutundukça Boldi rekorlara koşuyor. Aralarındaki bu bağ seyirciye çok güzel aktarılmış.

Ayrıca, insanlara umutlarını kaybetmemeyi öğreten Bold Pilot, tüm toplum tarafından sevilen onları birleştiren bir simge oluyor.

Saf aşk sayesinde bir insanın hayata bağlanışı ve kaybedeceğini bile bile savaşmayı sürdürmesini konu alan film, seyirciye gerçekçi ve abartısız yansıtılmış. Filmin sonundaki röportaj ve görüntüler de bunu kanıtlar nitelikte.

Oyuncu seçimleri kendi kanımca çok iyi. Detaya girersek, arka planda olan müzikler ve figüran oyuncu seçimleri bile etkileyici.

En etkilendiğim sahne ise; hasta haline rağmen, gece hastaneden çıkıp gelen Begüm Atman’ın atını iyileştirmek için merhem sürdüğü an ve Halis Karataş’a yaptığı o motive edici konuşma.

Yaşama dair etkileyici derslerle dopdolu, samimi, masalsı bir film...

Kaçırmamanız dileğiyle!

Beyza Bürüngüz