Biraz metal, bol gerilim!

Metal müzik temalı korku filmi Lords of Chaos'tan ilk uzun fragman geldi.


Konusu Norveç'in başkenti Oslo'da geçen metal müzik temalı bağımsız korku ve gerilim filmi Lords of Chaos”tan ilk uzun fragman görücüye çıktı.

2009 yılında çekilen “Mahşerin Dört Atlısı” filmiyle tanınan ve yakında Netflix’te yayınlanacak “Polar” ile karşımıza çıkmaya hazırlanan İsveçli yönetmen Jonas Akerlund'un yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği filmin çekirdek kadrosunda Rory Culkin , Emory Cohen , Jack Kilmer , Sky Ferreira ve Valter Skarsgård yer alıyor. 

Euronymous, 17 yaşında genç bir delikanlıdır. 1987 yılı Norveç'inin sakin Oslo'sunda hayatını sürdürmektedir. Ancak genç Euronymous'un kalbinde sakin bir hayat ve mutlu bir aileden çok daha ötesi yatmaktadır. Euronymous'un istediği şey dünya çapında tanınan bir müzisyen olmaktır. Geleneksel yetiştirilme tarzı ve ailesini geride bırakmaya kararlı olan genç adam, kurduğu müzik grubu Mayhem'le birlikte 'gerçek Norveç dark metalini' yaratma konusunda giderek daha takıntılı hale gelir. Grubunun ismini potansiyel dinleyicilerine duyurabilmek adına izleyenleri şok eden tanıtım gösterileri düzenlemeye başlar. Ancak bir noktada gösteri ve gerçeklik arasındaki çizgiler bulanıklaşmaya başlar ve Euronymous için ahlaki sınırlamalar, toplumsal değer yargıları ve katı kuralların değerleri yitikleşir. Bu genç müzik grubunun Oslo'da Norveç black metalini başlatma arayışı çok şiddetli sonuçlar doğuracaktır. Kundaklama, şiddet ve korkunç bir cinayet, bu takıntılı müzisyenlerin kuşatması altındaki ulusu şok edecektir.

Türkiye vizyon tarihi henüz netleşmeyen Lords of Chaos 8 Şubat 2019'da ABD'de vizyona girecek.