Birth of the Dragon’dan ilk fragman geldi

Bruce Lee sevenleri heyecanlandıran film 8 Eylül'de vizyonda...Gelmiş geçmiş en iyi dövüş sanatları uzmanı kabul edilen, aynı zamanda Fists of Fury ve The Way of The Dragon gibi rol aldığı filmlerle bilinen usta isim Bruce Lee ; bu filmlerde sergilediği üstün yetenekle herkesi kendisine hayran bırakmış ve dünya çapında geniş bir hayran kitlesi elde etmişti. Filmleriyle unutulmaz performanslara imza atan başarılı isim, 1973 yılında kariyerinin zirvesindeyken aramızdan ayrılmış, hayranlarını ise bir daha onu ekranda göremeyecek olmanın yaşattığı acı gerçekle yalnız bırakmıştı.

Dövüş sanatına verdiği emekle ve oyunculuğuyla tarihe damga vuran Bruce Lee'nin hayatı, daha önce 1993 yapımı Rob Cohen ‘in yönettiği Dragon: The Bruce Lee Story isimli filmle sinemada kendisine yer bulmuştu. Fakat bu film, Lee’nin hayatına kapsamlı bir şekilde değinmiyordu. 

Genel olarak Bruce Lee’nin keşfedilme öyküsünü ele alan Birth of the Dragon, ayrıca Bruce Lee’nin Amerika’ya gelişini, hayata tutunma çabasını ve burada açtığı okulları da ele alıyor. Filmde Bruce Lee’yi Hong Kong’lu aktör Philip Ng canlandırırken;Wong Jack Man’e ise Yu Xia hayat verecek. İkiliye ise Jin Xing, Billy Magnussen gibi isimler eşlik ediyor.

The Bourne Ultimatum, The Adjustment Bureau, Oceans 12 filmlerinin senaristi George Nolfi 'nin yönetmenliğini üstlendiği film, Amerika’da 25 Ağustos’ta gösterime girecek. Filmin Türkiye vizyon tarihi ise 8 Eylül.