Bol ödüllü Nuh Tepesi'nden ilk fragman!

Haluk Bilginer ve Ali Atay'lı Nuh Tepesi'nin ilk fragmanı paylaşıldı.


Dünya prömiyerini geçtiğimiz yılın nisan ayında Tribeca Film Festivali'nde yapan ve En İyi Erkek Oyuncu ile En İyi Senaryo ödüllerini Türkiye'ye getiren Nuh Tepesi / Noah Land filminin beklenen ilk fragmanı görücüye çıktı.

Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Cenk Ertürk üstlenirken, başrolleri ise Şahsiyet dizisinde canlandırdığı Agah Beyoğlu karakteriyle En İyi Oyuncu dalında Emmy ödülü kazanan; Kış Uykusu, Kırık Kalpler Bankası, Osmanlı Subayı ve New York'ta Beş Minare filmleriyle adeta oyunculuğun destanını yazan usta oyuncu Haluk Bilginer ve Türk İşi Dondurma, O Şimdi Mahkum, Masum, Ayla ve Leyla ile Mecnun gibi yapımlarla oyunculuğunun zirvesine çıkan; Ölümlü Dünya, Cinayet Süsü filmlerinin ise yönetmenliğini üstlenen Ali Atay paylaşıyor.

Bana Masal Anlatma, Hayatımın Aşkı, Leyla ile Mecnun, Şubat, Güneşi Beklerken gibi yapımlarla karşımıza çıkan sevilen oyuncu Hande Doğandemir ; Kaygı, Bilmemek, Lady Winsley gibi yapımlardan tanıdığımız Arın Kuşaksızoğlu ; Tepenin Ardı, Abluka, Suskunlar gibi yapımlarla tanıdığımız Mehmet Özgür ; Kerem Alp Kabul, İsmail Ay, Hüseyin Taş gibi oyuncular yer alıyor.

Nuh Tepesi, bir yandan babasının isteğini yerine getirmek, diğer yandan da ayrılmak üzere olduğu hamile karısıyla arasını düzeltmek için çabalayan bir adamın hikayesini konu ediniyor. Orta yaş krizi ile baş etmeye çalışan Ömer, babasının isteği üzerine onunla birlikte İstanbul'dan memleketleri Bursa'ya doğru yola koyulur. Ömer'in babası, öldüğü zaman köyün tepesinde bulunan, yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği bir ağacın altına gömülmek istemektedir. Ömer babasının isteğini kabul etse de, başta muhtar olmak üzere tüm köy halkı bu isteğe şiddetle karşı çıkar. Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inandıkları ağaç, köylü için adeta bir geçim kapısı olmuş, günde onlarca kişi tarafından ziyaret edilir hale gelmiştir. Ömer ve babası, arazinin kendilerine ait olduğunu kanıtlayabilmek için uğraşırken, bürokrasi engeline takılırlar. Köyde geçirdikleri bu zaman, yıllardır birbirlerini görmeyen baba oğulun itiraflar silsilesine dönüşecektir.

Nuh Tepesi sinemalardaki yerini 6 Mart'ta alacak.