Bol ödüllü yönetmen Türkiye'de

Tony Gatlif son filmi Aman Doktor'un gösterimi için Türkiye'ye geliyor.Başka Sinema 19 Ocak’ta vizyona girecek Aman Doktor / Djam yönetmeni Tony Gatlif ’in yanı sıra başrol oyuncusu Daphné Patakia ve yapımcı Delphine Mantoulet’yi ağırlıyor.

Başka Çarşamba kapsamında da 17 Ocak’ta gösterilecek olan Aman Doktor, Beyoğlu Sineması’ndaki gösteriminden yönetmen ve ekip seyircilerden gelen soruları cevaplıyor.

17 Ocak'ta Başka Çarşamba kapsamında gösterilecek filmin Beyoğlu Sineması'ndaki gösterimine Tony Gatlif, Daphné Patakia ve Delphine Matoulet de katılacak ve izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.  Türkiye'de de çok sevilen filmlere imza atan Tony Gatlif'in filmlerinde müzik her zaman ön planda ve Aman Doktor'un müzikleri için Türkiye'den Cümbüş Cemaat ve Yunanistan'dan müzisyenler işbirliği yaptı.

Filmin konusuna gelince;

Eski bir denizci ve Rebetiko türü müziğin büyük bir hayranı olan Kakourgos, tekneleri için zor bulunan bir parçayı almak üzere yeğeni Djam'i İstanbul'a gönderir. Djam burada göçmenler için gönüllü yardım yapan ve ne parası ne de tanıdığı biri olan başka bir genç kadın olan 18 yaşındaki Avril ile tanışır; Cömert, kendinden emin, tahmin edilemez ve özgür ruhlu Djam, Midilli'ye yaptığı, müzik, yeni insanlar, paylaşılanlar ve umutla dolu bu yolculukta Avril'i kanatlarının altına alacaktır.

Beyoğlu Sineması Başka Çarşamba Gösterimi 17 Ocak, saat 19.00’da gerçekleşecek.