Brad Pitt muradına erdi!

Pitt, 6. kez aday olduğu Oscar’ı oyuncu olarak ilk kez kazandı.


Dünyaca ünlü yakışıklı oyuncu Brad Pitt , Once Upon a Time... in Hollywood filmindeki performansıyla Oscar Ödülü'nü kazandı. Quentin Tarantino 'nun yönettiği filmdeki rolüyle oyunculuğuna yeniden dikkatleri çeken Pitt, bu ödüle en yakın isim olarak gösteriliyordu.

 

Tom Hanks , Anthony Hopkins , Al Pacino ve Joe Pesci gibi dev isimlerle zorlu bir yarışa giren Pitt, sonunda ödülü kazanmayı başardı. Brad Pitt, bundan önce 1995, 2008, 2011, 2013 ve 2015'te Oscar’a aday gösterildi ancak sadece 2013 yılında yapımcısı olduğu 12 Yıllık Esaret filmiyle “En İyi Film” ödülünü alabilmişti. Şeytann bacağını bu sene kıran başarılı oyuncu Bir Zamanlar... Hollywood'da filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülünü kazandı.

Gecenin ilk ödülü Brad Pitt’e verildi

Gecenin ilk Oscar ödülü En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında verildi. Brad Pitt, “Once Upon a Time... in Hollywood / Bir Zamanlar... Hollywood'da filmindeki ”daki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar'a hak kazandı. 

Sahneye çıkarken rol arkadaşı Leonardo DiCaprio ’ya sarılan Pitt, konuşmasında filmin yönetmeni olan Quentin Tarantino’yla çalışmanın çok önemli ve güzel olduğundan da bahsetti.