Bu cuma kimseye söz vermeyin!

Ali Atay ve Erkan Kolçak Köstendil'li Türk İşi Dondurma bu cuma vizyonda!


Başrollerde Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil ve Şebnem Bozoklu 'nun yer aldığı Türk İşi Dondurma 15 Mart Cuma günü vizyona giriyor.

Yapımcılığını Ayla ve Müslüm filmlerinin de yapımcısı olan Dijital Sanatlar ve Mustafa Uslu 'nun üstlendiği filmin yönetmenliğinde Can Ulkay ve senaryosunda ise Gürkan Tanyas 'ın imzası var. Filmin müzikleri ise sevilen birçok yapımın da müziklerini yapan Fahir Atakoğlu 'na ait.

Filmin diğer rollerinde ise Will Thorp , James Farley , Can Kurtaran, Marlene matthews, Tristan Alezander ve Alma Terzic yer alıyor.

Turkish'i Dondurma'da, Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün ülkeleri için verdikleri mücadele konu ediniyor.

Avustralya’da yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlar. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkale’ye cepheye gitmeye karar verir. Ancak, yetkililer onların adadan çıkmalarına izin vermez. Bu sırada Avustralya’da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanır. İngilizlerin Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verir.