Bu habere çok sevineceksiniz!

Cehennem Silahı'nın beşinci filmi için düğmeye basıldı.


Başta Sosyete Polisi gibi 80'li ve 90'lı yılların sevilen yapımların yeni filmlerinin tekrar çekilmeye başlanmasının ardından gözler Mel Gibson ve Dany Glover'ın başrollerde yer aldığı Cehennem Silahı filmine çevrilmişti. Serinin dördüncü filminin üzerinden 22 yıl geçmiş ve filmin hayranları beşinci film için bir müjdeyi bekliyordu. Nihayet beklenen açıklama serinin yönetmeni Richard Donner 'dan geldi.

91 yaşındaki ünlü yönetmen Richard Donner, Cehennem Silahı film serisi hayranlarını sevindiren müjdeyi Instagram sayfasından verdi. Donner ayrıca setlere dönme kararının sadece Cehennem Silahı 5 filmi için olduğunu ve başka bir film çekmeyeceğini de açıkladı.

Telegraph'a konuşan Donner'a, polisler Martin Riggs ve Roger Murtaugh'ın beşinci macerası için yönetmen koltuğuna dönüp dönmeyeceği soruldu. Donner yönetmenliğe geri döndüğünü onayladı ama sadece bu film için döndüğünü de ekledi. Donner, 'Bu sonuncusu. Seri benim için hem ayrıcalık, hem de bir görev. Aslında heyecan verici.' dedi. Tabii ki, seri filmler Hollywood'da altın gibidir. Donner, ve yaşı ilerleyen oyuncular seriyi bitirmeye kararlı ama film stüdyo için çok büyük rakamlar elde ederse, Riggs ve Murtaugh'ın, belki de çocuklarının daha fazla macera için geri dönebileceğini düşünmek çok yanlış olmaz ama Donner’ın gözünde beşinci film, son film.

Yönetmenin kariyer geçmişine göz attığımızda 15 yıldır yeni bir film yapmadığını görüyoruz. Donner, 'Lethal Weapon' yönetmeni olarak geçirdiği zamanın yanı sıra, 'Superman', 'The Goonies', 'Scrooged' ve 'The Omen' gibi hit filmlerde de çalıştı. En son yönetmenliği ise 2006 yılında çektiği “16 Blocks” olmuştu.

Donner her ne kadar Cehennem Silahı 5 için setlere döndüğünü söylese de yapımcı şirket tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Yine de Richard Donner'ın bu sözlerinden çekimlerin önümüzdeki yıl içinde başlaması ve Mel Gibson ve Danny Glover 'ın yeniden başrolleri paylaşması bekleniyor.