Bu hafta 10 yeni film vizyona giriyor

Merakla beklenen Osmanlı Subayı da bu Cuma vizyonda.


Hayalet Hikayesi

Olivier Assayas’ın yönettiği ve Kristen Stewart , Lars Eidinger , Anders Danielsen Lie ile Sigrid Bouaziz’in oynadığı Hayalet Hikayesi (Personal Shopper) , 19 Mayıs 2017’de vizyona çıkarılıyor.

Kalp yetmezliğinden muzdarip olan ikiz kardeşler ölmeden önce birbirlerine söz vermişlerdir. İlk önce kim ölürse, öldükten sonra diğer kardeşine bazı işaretler gönderecektir. Her şey, Kristen Stewart’ın canlandırdığı Maureen’in kardeşinin ölümünden sonra karmaşıklaşmaya başlar. Paris’in ışıltılı moda dünyası, oraya anlam verilemeyen, tuhaf olaylar getiren hayaletlerin esrarengiz dünyası ile birbirine karışır.

Kanlı Oyun

Cameron Cairnes ile Colin Cairnes’in yönettiği ve Meegan Warner , Ian Meadows , Olivia DeJonge ile Josh Quong Tart’ın oynadığı Kanlı Oyun (Scare Campaign) , 19 Mayıs 2017’de  vizyona çıkarılıyor.
Scare Campaign isimli popüler bir şaka programı, reytingleri alt üst etmektedir. Ancak internetteki programlar, sınırları zorlayan fikirler izleyicilerin daha çok ilgisini çekmektedir. Yapımcı Marcus, popülerliklerini yeniden kazanmak için her türlü şakayı göze almıştır. Yine bir okulda, gizli kamerayla şaka yapmak istedikleri kişi, yapımcıların hayal edemeyeceği sırlara sahiptir ancak şaka uzadıkça işler karışır.

Genç Karl Marx

Raoul Peck’in yönettiği ve August Diehl , Stefan Konarske , Vicky Krieps ile Olivier Gourmet’in oynadığı Genç Karl Marx (The Young Karl Marx) , 19 Mayıs 2017’de vizyona çıkarılıyor.
26 yaşındaki Karl Marx, karısı Jenny ile birlikte sürgüne gönderilir. 1844’te Paris’te, bir fabrikatörün oğlu olan Friedrich Engels ile tanışır. Narin ve nazik bir yapısı olan Friedrich Engels, Karl Marx’ın yeni dünya görüşünü oluşturan yapbozun eksik parçasını doldurur. Birlikte, sansür, polis baskınları, isyanlar ve siyasi kargaşa arasında, o güne kadar ne organize olabilmiş ne de kalıcı olabilmiş işçi hareketinin doğuşuna önderlik edeceklerdir.

Her Şey Mümkün

Alper Babayağmur’un yönettiği ve Yetkin Dikinciler , Azra Akın , Levent Ülgen ile Goncagül Sunar’ın oynadığı Her Şey Mümkün, 19 Mayıs 2017’de vizyona çıkarılıyor.
Tesisatçı İbrahim, piyangodan büyük ikramiye kazanınca tatile çıkar. Otelde tanıştığı manken Pelin’le aşk yaşamaya başlar. Ancak gerçek, hiç de göründüğü gibi değildir. İbrahim, ikizi kadar benzediği ünlü bir iş adamının yerine geçmiştir. Her şey yolunda giderken, Pelin ile İbrahim arasında aşk başlar. Bir yanda İbrahim’in geride bıraktıkları, bir yanda zenginlerin dünyasındaki oyunlar. Asıl hikâye başlamıştır.

Saftirik Greg’in Günlüğü: Bende Bu Şans Varken

David Bowers’in yönettiği ve Jason Ian Drucker , Charlie Wright , Owen Asztalos ile Tom Everett Scott’ın oynadığı Saftirik Greg’in Günlüğü: Bende Bu Şans Varken (Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul) , 19 Mayıs 2017’de vizyona çıkarılıyor.
Saftirik Greg’in son filminde, Meemaw’un 90. doğum gününe katılmak için Heffley ailesinin çıktığı yolculuk, Greg’in düzenlediği video oyunları sayesinde komik bir hal alır. Tüm zamanların en çok satan kitap serilerinden birine dayanan bu ailenin ülke çapındaki macerası, Heffley’lerin unutamayacağı bir deneyim haline gelir.

Aşkın Çekimi (Yönetmen: Lone Scherfig )

Lone Scherfig’in yönettiği ve Gemma Arterton , Sam Claflin , Bill Nighy ile Jeremy Irons’un oynadığı Aşkın Çekimi (Their Finest) , 19 Mayıs 2017’de vizyona çıkarılıyor.
2. Dünya Savaşı sırasında A.B.D ve İngiltere İstihbarat Bakanlıkları, ulusa moral aşılamak amacıyla Dunkirk Muharebesi’nde kurtarılan askerlerin hikâyesini anlatan duygusal bir film çekmektedirler. Sekreterlik pozisyonuna başvurduğunu düşünen Catrin işe alınınca, birden kendini bu filmin senaryo ekibinde bulur. Senaryo ekibinin başındaki Tom’un sayesinde savaşın tüm zorluklarına rağmen içindeki umudu ve sevgiyi keşfedecektir.


Osmanlı Subayı

Joseph Ruben’in yönettiği ve Ben Kingsley , Josh Hartnett , Hera Hilmar ile Michiel Huisman’in oynadığı Osmanlı Subayı (The Ottoman Lieutenant) 19 Mayıs 2017′de vizyona çıkarılıyor.
Filmde, Van’da görev alan Amerikalı Doktor Jude’la tanıştıktan sonra, ülkesinde yaşanan adaletsizliklerden ötürü hayal kırıklığına uğramış genç ve idealist kadın Lilli’enin hikâyesi anlatılıyor. Lillie, dünyanın savaşa sürüklendiği bir ortamda Osmanlı Subayı olan İsmail’e aşık olur. Savaş koşullarının kötüleşmesiyle birlikte artık Lillie, kendisi için mi, yoksa başkaları için mi yaşayacağına karar vermek zorundadır.

New York Masalı

Doğan Özmekik’in yönettiği ve Esin Varan , Ahmet Bodur , Peyman Umay ile B. Mert İnanç’ın oynadığı New York Masalı, 19 Mayıs 2017’de vizyona çıkarılıyor.
Genç ve başarılı iş kadını Deniz geçirdiği ölümcül kaza sonrası, hayatında radikal yapmaya başlar. İşinden, nişanlısı ve evinden ayrılıp, mutluluğu arayan Deniz’in kaderi, intihara teşebbüs eden Kerem’i kurtarmasıyla bir kez daha değişir. Yedi gün içinde Kerem’e hayatın yaşanmaya değer olduğunu kanıtlayacaktır. Deniz, verdiği sözü tutmaktan çok, duygularının değişmesinden ve gerçek aşkı bulmasından korkmaya başlar.

Hızlı ve Tüplü

Yusuf Güven’in yönettiği ve Selahattin Taşdöğen , Haldun Boysan , Bilal Akif Yörük ile Hüseyin Berker Soyçiçek’in oynadığı Hızlı ve Tüplü, 19 Mayıs 2017’de vizyona çıkarılıyor.
Gökhan ve Metin, tamirci çıraklarıdır. Hayallerini süsleyen Şahin marka araba almak için para birleştirmeye karar verirler. Kayserili galericide buldukları sarı renkli Şahin istedikleri gibidir. Nihayet hayallerindeki Şahin marka arabayı alırlar ve Modifiye yapmaya karar verirler. Ustalarının yardımı ile başlayan komik ve aksiyon dolu hayatları, karşılarına çıkan Kayserili Galerici, Lastikçi Emin ve rakibi Tansu ile daha renklenecektir.

Kahramanlar Takımı

Tian Xiao Peng’ın yönettiği ve Lei Zhang , Zijie Lin , Wenlun Wu ile Zirong Tong’un seslendirdiği animasyon film Kahramanlar Takımı (Monkey King: Hero is Back) , 19 Mayıs 2017′de vizyona çıkarılıyor.
Bulunduğu her yerde gürültü, patırtı çıkaran Maymun Kral yalnızlığa mahkum edilerek Beş Element Dağı’na hapsedilir ve efsane haline gelir. Liu bu efsaneden en çok etkilenenlerin başında gelmektedir. Bir gün Dağ Canavarları küçük Liu’ın yaşadığı köye saldırırlar. Liu kaçarak Beş Element Dağı’na sığınır ve yanlışlıkla Maymun Kral’ın üzerindeki mührü çözerek onu binlerce yıllık uzun uykusundan uyandırır.

Bahtiyar Bahtıkara

Ergin Yılmazer’in yönettiği ve Kadir Çöpdemir , Yeşim Salkım , Metin Zakoğlu ile Nedim Saban’ın oynadığı Bahtiyar Bahtıkara, 19 Mayıs 2017′de RNK Film tarafından vizyona çıkarılıyor.
Çekimleri, “Bir Gırık Aşk Hikâyesi… G ile…” sloganıyla, bir ayda Muğla’nın Seydikemer ilçesinde tamamlanan filmde Bahtiyar Bahtıkara adındaki Hoca, annesi yüzünden 36 kez evlenememiş bir garip medyumdur. Fakat Bahtiyar Bahtıkara Hoca, kaderine ve annesine karşı gelip, yeğenlerinin açtığı türlü sorunlara da rağmen, köye yeni taşınan, daha önce başından 2 başarısız evlilik geçen Dul Pakize ile evlenmeyi kafaya koyacaktır.