Bu Hafta 5 Film Vizyona Giriyor

Türkiye sinemalarında bu hafta 2'si yerli 5 film vizyona girecek.


Türkiye  sinemalarında bu hafta 2'si yerli 5 film vizyona girecek.

'Sivas'

Kaan Müjdeci 'nin  ilk uzun metrajlı  filmi 'Sivas' izleyici ile buluşacak.  Başrollerinde Doğan İzci ve 'Çakır' lakaplı dövüş köpeğinin yer aldığı filmde,  11 yaşında bir çocuk olan Aslan ile 'Sivas' isimli bir dövüş köpeğinin bozkırda geçen hikayesi anlatılıyor. 

Filmin başrol oyuncusu Doğan İzci,  Venedik  Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu dalında 'Altın Aslan ödülü'nü  kazanmıştı.

'Oflu Hoca'nın Şifresi'

'Sümela'nın Şifresi' ve 'Moskova'nın Şifresi' filmlerinin yönetmeni Adem Kılıç 'ın yeni filmi  'Oflu Hoca'nın Şifresi'  komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Başrollerinde Çetin  altay, Ahmet VarlıKöksal EngürDidem Balçın  ve  Başak Daşman 'ın yer aldığı filmde;   Tarık Papuççuoğlu,  Mehtap Bayrı, Eser Eyüboğlu , Asena Ongan , Onur Dilber , Deha Beşyıldız , Timur ÖlkebaşAli DemirelCeyhun  Gen ve Emin Albayrak   rol aldı. Teknik direktör  Yılmaz Vural  ve ünlü oyuncu  Ahmet Kural  da konuk oyuncu olarak filme renk kattı.

Senaryosunu Engin Elgün , Hilmi Köksal Alişanoğlu ve Ferhat Ergün 'ün birlikte yazdıkları filmde, Oflu Hoca (Çetin  altay) ile Müteahhit Ahmet'in (Ahmet Varlı)   Doğanspor'un  başkanlık seçimindeki mücadeleleri komik bir dille anlatılıyor.

'New York'a Hoşgeldiniz'

Gerard DepardieuJacqueline Bisset, Marie Moute ile Pamela Afesi 'nin oynadığı 'New York'a Hoşgeldiniz' filminin yönetmen koltuğunda  Abel Ferrara var.

  İlk uzun metrajlı filmi 'The Driller Killer'ı  1979 yılında çeken  Abel Ferrara, yeni filminde, dünyayı kurtarmayı hayal eden  ancak kendini kurtaramayan bir adamın  düşüşünü anlatıyor.    

Dünyanın tepesindeki Bay Devereaux'nun düşüş  hikayesine  yer verilen film, 2011'de,  New York'ta bir otelde bir kadına tecavüz ve saldırı suçlarıyla yargılanan Uluslararası Para Fonu  (IMF) Eski Başkanı  Dominique Strauss-Kahn'ın bütün dünyada izlenen mahkeme sürecinden esinleniyor.

Filmde,  Gerard Depardieu'nun canlandırdığı  Bay Deveraux; 'milyon dolarlarla haşır neşir olan, dünya üzerindeki birçok ülkenin ekonomik kaderini elinde bulunduran, politik olarak da ayrıca çok güçlü bir konumdadır. Ancak dizginleyemediği bir  tutkusu  vardır ve bu tutkusu yüzünden  Deveraux, giderek bir düşüş yaşayacaktır.'

'Pompeii'

Paul W. S. Anderson'un yönettiği filmin oyuncu kadrosunda  Kit HaringtonKiefer SutherlandEmily Browning  ile Carrie-Anne Moss yer alıyor.

MÖ  79 yılında geçen filmin konusu  özetle şöyle: 'Vesuvius volkanı şiddetli bir patlamaya sahne olur ve bulunduğu antik  Pompeii  şehrini tehdit altına alır. Gemilerde köle olarak çalışan Milo, Naples'e gidecek gemide çalıştığı esnada bu patlama anına tanık olur. Öte yandan aşık olduğu Flavia da artık harabeye dönen şehirde sığınacak bir yer aramaktadır. Milo,  Pompeii'ye dönüp aşkını ve en yakın arkadaşını kurtarmaya karar verir.'

'Arı Maya

Alexs Stadermann ile Simon Pickard 'ın yönettiği ve Kodi Smit McPhee, Richard RoxburghNoah Taylor  ile  Jacki Weaver'ın seslendirdiği animasyon film 'Arı Maya'  beyazperdede  seyircisi ile buluşacak.

Sevilen çizgi film karakteri  Arı Maya'nın yeni maceralarını Marcus Sauermann ve Fin Edquist beyazperde için kaleme aldı. Daha önce animasyon filmlerinde çeşitli görevlerde çalışmış olan Alexs Stadermann'ın ikinci uzun metrajlı filmi olan  Arı Maya,  Alman yazar Waldemar Bonsels'in romanından uyarlandı.

İlk kitabı 1912'de yayınlanan  Arı Maya, ilk kez 1975'te ülkemizde de dünyayla aynı anda televizyon ekranlarında izleyiciyle  buluşmuştu.