Bu hafta 5 film vizyona giriyor

Bu hafta 2'si yerli 5 yeni film vizyona girdi.Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 5 yeni film vizyona giriyor.

'Bizans Oyunları - Game of Bizans'

Başrollerini Tolgahan Sayışman , Murat Dalkılıç , Gonca Vuslateri , Gürkan Uygun , Ünal Yeter ve Tuvana Türkay gibi isimlerin paylaştığı 'Bizans Oyunları - Game of Bizans' izleyici ile buluşacak.

Gani Müjde 'nin yönetmenliğini yaptığı ve senaryosunu kaleme aldığı komedi türündeki filmin konusu şöyle:

'Güney Amerika'nın sıcağından gına gelen Mayalar, Anadolu'ya göç edip Bağcılar civarına yerleşirler. Mayalar, zamanla gösterdikleri üstün başarı ile komşuları olan Bizans'ın dikkat ve nefretini üzerlerine çekerler. Her ne kadar Bizans'ın dost canlısı ve barışsever Kralı 3. Klitor gerçek bir Maya hayranı olsa da karısı ve kardeşi Muhteris, Mayalar'ın gelişme ve yükselişini durdurmak için haince bir plan yapar. Plana göre Klitorya ve kayınçosu Muhteris, önce Klitor'u ortadan kaldıracak, ardından da Mayaların bütün kadınlarını kaçırıp Bizans zindanlarına atacaktır.'

'Kardeşim Benim'

Mert Baykal 'ın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde Burak Özçivit , Murat Boz , Aslı Enver ile Ferdi Sancar oynuyor.

Dram ve komedi türündeki film, uzun zaman bir birlerine küs olan iki erkek kardeşin, babalarının vasiyetini yerine getirmek için yıllar sonra bir araya gelmesiyle bu vasiyeti gerçekleştirmek için yaptıkları duygusal ve komik yolculuğunu anlatıyor.

'Diren: Zamanı Geldi'

Carey Mulligan , Helena Bonham Carter , Anne-Marie Duff ile Meryl Streep 'in oynadığı filmin yönetmenliğini Sarah Gavron yaptı.

Gavron'un ikinci uzun metrajlı kurmacası olan film, İngiltere'de, kadınlara oy kullanma hakkı tanınması için tarihin ilk feminist hareketlerinden birini başlatan kadınların, gittikçe acımasızlaşan devlete karşı yürüttükleri radikal mücadeleye odaklanıyor.

'The Club'

Oscar adayı 'No' nun yönetmeni Pablo Larrain'in son filmi 'The Club', geçmişte işledikleri suçlar nedeniyle kilise tarafından küçük bir sahil kasabasına sürülen ve gözlerden uzak bir evde zorunlu inzivaya çekilen 4 rahibin hikayesini anlatıyor.

Dram türündeki Şili yapımı filmin başrollerinde Roberto Farias, Alfredo Castro , Antonia Zegers ile Marcelo Alonso gibi isimler yer alıyor.

'İyi Bir Dinozor'

Peter Sohn 'un yönettiği animasyon türündeki filmin seslendirmelerini Raymond Ochoa , Jeffrey Wright , Steve Zahn ve Anna Paquin yaptı.

Disney Pixar Animasyon Stüdyolarının merakla beklenen filmi, 'Dünyadaki hayatı değiştiren asteroid dünyaya çarpmasaydı ve dinozorlar yok olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu' sorusunu keyifli bir anlatımla cevaplamaya çalışıyor.