Bu hafta 6 film vizyona girecek

Türkiye sinemalarında bu hafta 3'ü yerli 6 film var.


Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 6 film vizyona girecek.

'5. Dalga'

J. Blakeson'nin yönettiği ve Chloe Grace Moretz, Nick Robinson , Ron Livingston ile Maggie Siff 'in oynadığı '5. Dalga' izleyici ile buluşacak.

Rick Yancey'in çok satan kitabından uyarlanan filmde, dünyanın uzaylılar tarafından işgal edilişi ve bu esnada kardeşini kurtarmaya çalışan Cassie'nin mücadelesini anlatılıyor.

'Kod Adı: Londra'

2013 yapımı 'Kod Adı: Olympus'ta Beyaz Saray'da başkanı kurtarmayı başaran özel korumanın mücadelesini anlatan film, bu kez kahramanın başkanla beraber Londra'da mahsur kalma hikayesini beyaz perdeye taşıyacak.

Devam filminin başrollerinde yine Gerard Butler , Aaron Eckhart , Morgan Freeman gibi isimler yer alıyor.

Senaryosu Creighton Rothenberger , Katrin Benedikt ve Christian Gudegast tarafından kaleme alınan aksiyon türündeki filmin yönetmenliğini bu kez Babak Najafi üstlendi.

'Babalar Savaşıyor'

Son olarak 'Patrondan Kurtulma Sanatı 2'den hatırlanan yönetmen ve senarist Sean Anders 'ın son filmi olan 'Babalar Savaşıyor'un yönetmen koltuğunda Anders'a senarist John Morris eşlik ediyor.

Komedi türündeki filmin başrollerinde Mark Wahlberg , Will Ferrell ve Thomas Haden Church yer alıyor.

'Babalar Savaşıyor', karısının iki çocuğuna en iyi üvey baba olmak için çabalayan, ancak çocukların başıboş gerçek babalarının gelmesiyle çocukların sevgisi için rekabet etmek zorunda kalan iyi huylu bir radyo yöneticisinin karşılaştığı sorunları konu alıyor.

'Ceberrut'

Özgür Yelence 'nin yönettiği filmin başrollerinde Tolga Demircan , Merve Akaydın , Özgür Yelence ile Ayşegül Kaygusuz oynadı.

Yaşanmış bir hikayeden uyarlanan gerilim filmi 'Ceberrut', bir grup gencin gizemli bir eve çekim yapmaya gitmeleri ve burada başlarına gelen korkunç olayları anlatıyor.

'Kaçma Birader'

'Kardeş Payı' adlı dizi ile isimlerini duyuran Emrah ve Murat Kaman kardeşlerin senaryosunu yazdığı 'Kaçma Birader'in başrollerinde Zafer Algöz , Melek Baykal , Algı Eke, Cihan Ercan , Emrah Kaman yer alıyor.

Yönetmenliğini Murat Kaman ve Defne Deliormanlı 'nın üstlendiği film, sevdiği kız için Yozgat'tan İstanbul'a kaçan en küçük oğullarının peşinden İstanbul'a gelen Yozgatlı Kolçak Ailesi'nin hareketli ve eğlenceli macerasını konu ediniyor.

'Ali Kundilli 2'

Yönetmenliğini Faruk Aksoy 'un yaptığı, senaryosunu ise filmin başrol oyuncusu Cem Gelinoğlu ile birlikte yazdığı 'Ali Kundilli 2'de, Gelinoğlu'nun yanı sıra Zeynep Aktuğ , Sami Aksu , Ezgi Tombul , Hakan Bilgin ve Ayşegül Atik gibi isimler rol aldı.

Filmde, 8 aylık hamile eşinin bitmek tükenmek bilmeyen isteklerini yerine getirmek için seferber olan bir adamın babalık yolundaki macerası ve eşinin akıl almayan hamile kaprisleri karşısında yaşadığı olaylar anlatılıyor.