Bu hafta 8 film vizyona giriyor

Bu hafta sinemalarda 3'ü yerli 8 film vizyona girecek.


Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 8 film vizyona girecek.

Başrollerinde Sarp Levendoğlu , Birce Akalay , Gürkan Uygun ile Danny Williams 'ın yer aldığı yönetmen Murat Şeker 'in aksiyon türündeki ilk filmi 'Deliormanlı' izleyici ile buluşacak.

Komedi tarzındaki 'Çakallarla Dans' serisiyle ismini duyuran yönetmenin yeni filmi 'Deliormanlı'da, 2004 yılında Mike Tyson 'ı 4. roundda nakavt ederek dikkatleri üzerine çeken dünyaca ünlü boksör Danny Williams, Sarp Levendoğlu ile ringde karşı karşıya gelecek.

Aksiyon sahneleriyle dikkat çeken filmde Danny Williams 'Tommy Dixon' isimli bir boksörü canlandırırken, Sarp Levendoğlu da Avrupa Şampiyonu 'Deliormanlı' lakaplı 'Savaş Türkyılmaz' karakterini canlandırıyor.

'Somuncu Baba: Aşkın Sırrı'

Başrollerinde Furkan Palalı , Ali Sürmeli , Gürkan Uygun, Saruhan Hünel , Tuvana Türkay , Emin Olcay ve Fırat Tanış gibi oyuncuların yer aldığı filmin yönetmenliğini Kürşat Kızbaz üstlendi.

Tarihi dram türündeki filmde, genç bir dervişin ilahi aşkı arayışı ve bu uğurdaki zorlu mücadelesi, epik bir dil ve anlatım ile sevda, ayrılık, sabır ve tevazu gibi temalar üzerinden işleniyor. Film aynı zamanda Somuncu Baba'nın aşkı arama yolunda Hicaz'dan Şam'a ve Bursa'dan Aksaray'a uzanan hikayesiyle bir yol filmi olma özelliği de taşıyor.

'Yitik Kuşlar'

Yönetmeliğini ve senaristliğini Aren Perdeci ve Ela Alyamaç 'ın yaptığı filmin başrollerinde Dila Uluca , Hegos Agopyan, Takuhi Bahar , Ahmet Uz, Arto Arsenyan , Sarkis Acemoğlu ve Kirkor Dinçkayıkçı gibi isimler rol aldı.

1915 yılında, Anadolu'da bir Ermeni köyünde geçen ve Ermeni olaylarına anlatan Türkiye'de çekilmiş ilk uzun metrajlı film olma özelliğini taşıyan yapım, iki kardeşin ailelerini bulmaya çalıştıkları zorlu mücadeleyi konu alıyor.

'Suikastçı'

Chen Chang , Qi Shu, Yun Zhou ile Satoshi Tsumabuki'in oynadığı filmin yönetmen koltuğunda geçen yıl Cannes film festivalinde 'En İyi Yönetmen' ödülünü kazanan Hou Hsiao Hsien bulunuyor.

Aksiyon ve gerilim türündeki filmin konusu özetle şöyle: 

'Çin İmparatorluğu'nun iktidar kavgaları yaşadığı 9. yüzyılda muhalefetin önde gelen generallerinden birinin 10 yaşındaki kızı Nie Yinniang, bir rahibe tarafından kaçırılır ve mutlak itaatle gerçek bir ölüm makinesi olarak yetiştirilir. Aldığı görevlerin birinde kurbanına gösterdiği şefkat belirtisi, işi başaramamasına yol açar ve rahibe onu cezalandırmak için ona çok zor bir görev verir. Yeni görevi doğduğu topraklardaki Kuzey Çin bölgesinde ordu komutanı olan kuzeni ve beşik kertmesi Tian Ji'an'ı öldürmek olan Yinniang, sevdiği adamı öldürmek ve kölesi olduğu rahibeye isyan etmek arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.'

'Kartal Eddie'

Gerçek olaylardan esinlenilen 'Kartal Eddie', kendine inanmayı hiç bırakmayan, cesur ve sıradışı kayakla atlama sporcusu Michael Eddie Edwards'ın hikayesini anlatıyor.

Dexter Fletcher 'in yönettiği ABD yapımı spor ve dram türündeki filmin başrolünde yer alan Taron Egerton 'a Hugh Jackman eşlik ediyor.

'Cloverfield Yolu No: 10'

Başrollünde Mary Elizabeth Winstead 'ın yer aldığı 'Cloverfield Yolu no: 10'da başarılı oyuncu Winstead'e John Goodman ve John Gallagher Jr. eşlik ediyor.

Dan Trachtenberg 'ın yönetmenliğini yaptığı filmin konusu şöyle: 

'Genç bir kadın olan Michelle (Mary Elizabeth Winstead) , geçirdiği trafik kazasının ardından kendini bir yeraltı sığınağında kapalı bulur. Sığınağın sahibi olan Howard (John Goodman) , dünyada büyük bir kimyasal saldırı yaşandığını ve sığınağın dışında yaşamanın artık imkansız olduğunu anlatır. Ancak Michelle ne pahasına olursa olsun oradan kaçmak ve durumu kendi gözleriyle görmek için elinden geleni yapacaktır.'

'Bir Dilim Aşk'

Başrollerini Aimee Teegarden ve Krysta Rodriguez 'in paylaştığı romantik komedi türündeki filmin yönetmenliğini Gustavo Ron üstleniyor.

Anne ve babalarını aynı trafik kazasında yitiren ve kendilerini büyüten halalarının da vefat etmesiyle halalarından kalan ünlü pastaneye bakan iki kuzenin, kendi iç çatışmalarını, pastaneyi kaybetmemek için verdikleri mücadeleyi ve peşlerinden koşan iki erkeğin ilgisine yavaş yavaş karşılık vermeye başlamalarını konu alıyor.

'Savva Küçük Savaşçı'

Max Fadeev'in yönettiği animasyon türündeki filmin orijinal seslendirmeleri Milla Jovovich , Sharon Stone , Joe Pesci ile Whoopi Goldberg 'a ait.

Türkçe seslendirmelerini Atilla Şendil , Erdem Çalışkan, Bedia Ener , Yeşim Kopan ve Fatih Özacun gibi isimlerin yaptığı Rus yapımı film, küçük bir köyde yaşayan 10 yaşındaki bir erkek çocuğun hikayesini sinema severlerin beğenisine sunuyor.