Bu hafta 9 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 9 film vizyona girecek.


 

Dram, fantastik, korku, gerilim ile dolu bir film haftası daha başlıyor. Yerli ve yabancı toplam dokuz film bu hafta vizyondaki yerini alıyor. Vizyona girecek yapımlar arasından şüphesiz ki en bekleneni, Acı Kiraz. 

Acı Kiraz 

Erdal Beşikçioğlu ’nun başrolde olduğu filmde, Belçim Bilgin , Ertan Saban , Bülent Şakrak , Luran Ahmeti , Halil Ergün gibi isimler de yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Serdar Akar oturuyor.

Kiraz yetiştiricisi yaşlı bir çiftçiyi, gırtlağına kadar borca batmış sahtekar bir nakliyeciyi, insan kaçakçısı bir gangsteri, umuda yolculuklarında ihanete uğrayan göçmenleri, lösemi hastası çocuğunu kurtarmak için çırpınan bir babayı; çok dinli, çok dilli, çok kimlikli Makedonya’yı ulus olarak etrafında toplayan kirazın hikayesi beyaz perdede.

 

Görünmez Adam / The Invisible Man

Leigh Whannell 'in yönettiği; Elisabeth Moss , Storm Reid , Oliver Jackson-Cohen ve Aldis Hodge 'nin başrollerinde oynadığı 'Görünmez Adam' korku ve gerilim dolu fantastik bir film. IMDb puanı 7.4 olan film haftanın iddialı yapımlarından. Universal’ın yeniden uyarladığı 120 yıllık bir hikayeyi konu ediniyor. 

1933 tarihli aynı adlı klasik filmin yeniden çevrimi olan yapım, yine H.G Wells'in romanından uyarlanan filmde kontrolcü ve baskıcı olan erkek arkadaşına daha fazla dayanamayan Cecilia gecenin bir yarısı kaçmanın bir yolunu buluyor ve yaşadığı kabustan olabildiğince uzaklaşmaya karar veriyor. Eski sevgilisinin kendisini bulacağından endişe ettiği için saklanmaya karar veren genç kadın, kız kardeşi, kardeşlerin bir çocukluk arkadaşı ve onun kızından yardım alıyor. Ancak Cecilia’nın sorunlu eski sevgilisi intihar ettiğinde ve ona büyük servetinin cömert bir kısmını bıraktığında, Cecilia ölümünün bir aldatmaca olduğunu düşünmeye başlıyor. Bir dizi ürkütücü tesadüf tehlikeli hale gelmeye ve sevdiği insanların hayatını tehdit etmeye başladığında, Cecilia çaresizce kimsenin göremediği biri tarafından avlandığını kanıtlamaya çalışıyor. Ancak bu süreç devam ederken genç kadının akıl sağlığı tehlike altına giriyor.

 

Sonsuzluk Üzerine / Om det oändliga

İsveç, Almanya, Norveç ortak yapımı olan film korku ve gerilim dolu, fantastik bir hikaye sunuyor. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Roy Andersson üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda, Martin Serner , Tatiana Delaunay , Anders Hellström , Jan-Eje Ferling ve Bengt Bergius bulunuyor. 

Binbir Gece Masallarından esinlenilerek hayata geçirilen Sonsuzluk Üzerine (Om det oändliga) , insan hayatındaki güzellikleri, zulmü ve ihtişamı gözler önüne seriyor. Roy Andersson'un Binbir Gece Masalları’nın anlatıcısı Şehrazad’ın öykü anlatımından ilham alarak çektiği filmde, kendilerini sırılsıklam yapan yağmurun altında kızını doğum günü partisine götüren bir babanın, inancını yitirmeye başlayan bir rahibin, aşkı hiç tatmamış bir adamın, bir kafenin dışında özgürce dans eden kızların hikayesini konu ediyor. Yönetmen Sonsuzluk Üzerine filmi ile insanların güzel olduğu kadar acımasız da olan hayatlarına bir yolculuk gerçekleştiriyor.

 

Semur 2: Cinlerin Büyüsü

Haftanın bir diğer korku filmi ise Cinlerin Büyüsü. Serinin ilk filmi 2017 yılında vizyona girmişti. İyi bir gişeye sahip olan filmin, ikincisi ise 28.02.2020 tarihinde vizyondaki yerini alıyor. Burak Çelik yönetmenliğindeki filmin oyuncuları arasında Furkan Karaca , Bora Altınışık , Cansel Aydos , Erdi Korkmaz ve Ülker Su Osmanoğlu ’nu görebiliriz. 

Semur 2: Cinlerin Büyüsü, altın değerindeki şeyleri aramak için eski bir Rum köyüne giden bir grup arkadaşın hikayesini konu ediyor. Rum asıllı Alesia, 25 yaşında genç bir kızdır. Sakin ve normal akışında devam eden hayatı, dedesinden gelen mektup ile altüst olur. Dedesi Greeg gönderdiği mektupta tarihi çok eskilere dayanan Yorgalar isminde bir Rum köyünde bulunan altın değerindeki şeylerden bahseder. Mektupta yazılanların peşine düşmeye karar veren Alesia, arkadaşlarıyla birlikte bu köye gider. Burada korkunç olaylarla karşı karşıya kalan Alesia ve arkadaşları, Alesia ve dedesinin geçmişindeki korkunç gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

 

Jexi

Haftanın komedi filmlerinden olan Jexi, Jon Lucas ve Scott Moore tarafından yönetiliyor. 
Adam DeVine başrollü filmde Alexandra Shipp ve Ron Funches da oynuyor. 

Zeki ve eğlenceli bir adam olan Phil’in büyük bir bağımlılık sorunu vardır. Genç adamın sabah yatağından kalktığı andan akşam başını yastığa koyduğu zamana kadar her anı telefonuna bağlı olarak geçmektedir. Aldığı yeni telefonda bulunan Jexi adındaki dijital asistan, başlarda Phil’in hayatını kolaylaştırsa da zamanla durum değişir. Genç adam, iş yerinde terfi etmesini kolaylaştıran, hayalindeki kızı bulmasına yardımcı olan bu dijital asistandan oldukça memnundur. Ancak Phil’in hayatının daha iyi bir hal almasına yardımcı olan dijital asistan Jexi, Phil kendisine bağımlı hale geldiğinde yardımsever tavrından eser kalmaz ve adeta bir düşmana dönüşür.

 

Kelly Çetesi'nin Gerçek Hikayesi / True History of the Kelly Gang

Peter Carey ’nin romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Justin Kurzel oturuyor. Senaryo, Shaun Grant tarafından beyazperdeye uyarlandı. George MacKay , Essie Davis ve Nicholas Hoult gibi isimleri göreceğimiz film biyografi temelli drama ve suç hikayesine odaklanıyor.

Avustralya'da efsane haline gelen, dünyanın en ünlü kaçağı Ned Kelly'nin hayatından bilinmeyenlere odaklanan film aynı zamanda ülkenin yıkıcı geçmişine de yer veriyor. Kötü nam salmış, medeniyetten uzak yaşayan bir adam olan Harry Power tarafından yetiştirilen Ned Kelly, ailesine özellikle de annesine yapılan haksızlıkların ardından, ülkenin gördüğü en cesur isyanlardan birini planlamak için vahşi bir savaşçı grubu ile işbirliği yapar. Film işte bu çetenin hikayesini anlatıyor. Justin Kurzel'ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmin oyuncu kadrosunda başka 1917'nin başrol oyuncusu George MacKay olmak üzere Russell Crowe , Nicholas Hoult, Essie Davis, Thomasin McKenzie , Charlie Hunnam gibi isimler bulunuyor.

 

Geçerken Uğradım

Haftanın bir diğer Türk yapımı olan filmin yönetmenliğini Onur Bilge yapıyor. Senaryosunu Ahmet Taşpınar 'ın kaleme aldığı filmin başrollerinde ise Selahattin Taşdöğen ve Mihriban Er yer alıyor.

Cavit, toptan gıda işi ile uğraşan bir adamdır. Uzun zamandır tatil yapmayan Cavit, sonunda ailesine verdiği tatil sözünü yerine getirmeye karar verir. Aile, denize girme hayali ile İstanbul'dan Antalya'ya gider. Burada geçirdikleri tatilden sonra dönüş yolunda Türkiye'nin gezilmesi gereken yerlerine uğramaya karar veren aile, ilk molasını Afyon'da verir. Aile, burada Cavit'in askerlik arkadaşı Cemil ile ailesinin evine misafir olur. Keyifli vakit geçiren aile, akşam olup yola çıkmaya karar verdiklerinde bunu bir türlü başaramazlar. Cavit ve ailesi, Afyon'dan ayrılıp İstanbul'a gitmeyi başarabilecek midir?

 

L.O.L. Sürpriz! Beyazperdede

Miniklerin severek oynadığı L.O.L. bebeklerinin hikayesi bu kez beyaz perdedeki izleyicileriyle buluşuyor. L.O.L Sürpriz Bebekleri'nin sinemada hayat bulmasını sağlayan filmde, sevilen oyuncak bebeklerden Punk Boi, Queen Bee ve Vacay Babay'e odaklanılıyor. Tahani Anderson ve Mykal-Michelle'in yer aldığı 'L.O.L. Sürpriz! Beyazperdede'de izleyicilerini sürprizler bekliyor!

 

Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina'nın Günlüğü

Haftanın bir diğer animasyon filmi TRT Çocuk kanalında yayınlanan Su Elçileri adlı çizgi dizinin sinema uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Nurullah Yenihan ve Engin Baştürk ’ün yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosu Arzu Yurtseven ve Murat Ferhat tarafından ele alındı. 

Kaptan Pengu, sera gazları ve küresel ısınma etkisiyle eriyen buzullar için çalışırken biricik dostu Putuk’un, eriyen buzuldan düşerek denizde kaybolduğunu öğrenir. Hemen arkadaşını aramaya başlayan Kaptan Pengu’ya, bu yolculukta Misket, Pelik ve Mandalina da katılacaktır. Putuk’u bulmak için çıktıkları yolda onları heyecanlı, maceralı ve komik anlar beklemektedir.